Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Gdzie w tym roku pojedziemy na wakacje? Najmodniejsze kierunki!

Co czwarty z nas w domowym budżecie zakłada wydatki na podróże, tak wynika z badania momondo, globalnej wyszukiwarki lotów, hoteli i wynajmu samochodów. A jak wyglądają nasze wakacje marzeń? Dzięki danym zebranym z ponad 23 krajów, w tym z Polski, został stworzony model najbardziej pożądanych wakacji 2017, który na pewno okaże się niemałym zaskoczeniem.

Wiosna to idealny czas na krótkie wypady do największych stolic Europy. Jest to też moment, kiedy planujemy swój długo wyczekiwany letni urlop, dzięki któremu naładujemy akumulatory na resztę roku. W ramach badania zleconego przez momondo zapytano 23 149 osób z 23 różnych krajów o nawyki podróżnicze. Następnie przeanalizowano ponad 400 milionów wyszukiwań momondo, dzięki czemu powstał jeszcze pełniejszy obraz najbardziej pożądanych wakacji 2017.

 

Bez drugiej połówki ani rusz

Powszechnie uważa się, że wakacje marzeń spędzamy z przyjaciółmi, najlepiej na zakupach albo po prostu wylegujemy się w domu. Nic bardziej mylnego…

Wyniki naszego badania okazały się dość zaskakujące. W skali globalnej, ponad 66% respondentów najchętniej podróżuje z partnerem, a tylko 43% woli spędzać wakacje z przyjaciółmi” – mówi Marta Krywult, Online Marketing Manager w momondo.

 

Co więcej, większość z nas ceni sobie wygodne łóżka, szczególnie jeśli ktoś je za nas pościeli. Dlatego też 57% z badanych woli korzystać z hotelu niż z innych rodzajów zakwaterowania.” – dodaje Krywult.

Ludzie lubią dzielić się swoimi odkryciami i przeżyciami ze światem. Ponad 1/4 badanych zadeklarowała, że chętnie dzieli się swoimi podróżami z przyjaciółmi i rodziną w mediach społecznościowych. Trudno znaleźć tam jednak zdjęcia ukazujące zakupione suweniry. Badanie momondo pokazało także jak oszczędzamy będąc na wakacjach – aż 35% z nas powstrzymuje się od zakupów, ale na szczęście tylko 17% rezygnuje ze zwiedzania i dodatkowych atrakcji na miejscu.

 

Loty rezerwujemy 69 dni naprzód

Samo planowanie podróży też może być przyjemne. Lubimy być przygotowani i wiedzieć, że dokonujemy dobrego wyboru. Najważniejszym czynnikiem przy dokonywaniu rezerwacji jest cena, dlatego też większość z nas kupuje loty 69 dni przed wyjazdem.

Podobnie zachowujemy się w przypadku rezerwacji hoteli. Najbardziej zależy nam na cenie, co potwierdziło 55% ankietowanych. Wyjeżdżając za granicę, zakwaterowanie wybieramy z ponad miesięcznym wyprzedzeniem (44 dni przed podróżą). Podczas wyjazdów krajowych dajemy sobie nieco ponad 2 tygodnie na zabukowanie pokoju (22 dni przed). Nie jest zaskoczeniem, że ponad 1/3 z nas najpierw poluje na dogodne loty, a dopiero potem zabiera się za szukanie hotelu. 33% respondentów zadeklarowało, że ceni sobie opinie innych gości i bierze je pod uwagę przy rezerwacji hoteli. Co ciekawe, 42% ankietowanych zwraca uwagę na hotelowe gwiazdki.

 

Bangkok wciąż popularny, ale wschodzącą gwiazdą wakacji 2017 jest Madera

W badaniu momondo pod lupę zostały wzięte także preferencje podróżnicze Polaków, w tym najchętniej wyszukiwane kierunki. W 2017 r. Polacy skłaniają się bardziej w stronę europejskich destynacji.

Zeszłorocznym hitem był Bangkok ze względu na optymalne koszty pobytu, wspaniałe jedzenie oraz wyjątkowy energiczny klimat życia nocnego. Poza tym, z racji sprzyjającej pogody, jest to idealne miejsce na wakacje o każdej porze roku. W 2017 r. destynacją, której popularność najbardziej wzrosła jest Madera. W porównaniu z 2016 r. zainteresowanie tym kierunkiem wzrosło o ponad 158%, dzięki czemu znajduje się ona w TOP 50 najchętniej wyszukiwanych miejsc. Nic dziwnego, ta wiecznie zielona wyspa to raj dla miłośników pięknych krajobrazów i pieszych wycieczek.” – dodaje Marta Krywult

 

Czego pragną nasi rodacy – najbardziej pożądane wakacje wg Polaków

W badaniu momondo wzięło udział 1 001 Polaków. Poniżej prezentujemy najciekawsze wnioski:

  • 69% respondentów woli podróżować ze swoją drugą połówką;

  • 32% rezerwuje w budżecie domowym środki na podróże;

  • dla 41% Polaków cena jest najważniejszym czynnikiem przy zakupie lotu, a 51% kieruje się nią przy wyborze hotelu;

  • wakacje Polaków trwają średnio tydzień;

  • 37% dzieli się swoimi podróżami z przyjaciółmi i rodziną w mediach społecznościowych;

  • 44% respondentów rezygnuje z zakupów, żeby oszczędzić pieniądze podczas wakacji, ale tylko 8% rezygnuje ze zwiedzania i dodatkowych atrakcji.

* Niniejsze dane pochodzą z ponad 400 milionów wyszukiwań momondo, które miały miejsce pomiędzy 1.01.2016 – 5.03.2017 oraz z badania na temat zwyczajów podróżnych z całego świata przeprowadzonego pośród 23 149 osób. W grupie badawczej znalazło się
1001 respondentów z Polski.

 

Więcej informacji znajduje się pod adresem: http://www.momondo.pl/inspiracje/najbardziej-pozadane-wakacje