Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kawiarniana mania grania

Coraz bardziej popularne stają się miejsca gdzie można zagrać w gry planszowe. Rywalizacja przy filiżance ulubionego napoju, wzbudza zainteresowanie zarówno wśród młodzieży, jak i osób starszych.

Największą popularnością cieszą się w kawiarniach klasyczne gry stolikowe: Trivial Pursuit, Jenga oraz Monopoly. Możliwość rozgrywki przy kawie od dawna doceniają goście warszawskich kawiarni Chłodna 25, Daily Cafe czy Antich Cafe.
 
Renesans planszówki czyli wieczór z Trivial Pursuit
Plansza w kształcie pizzy i ponad dwa tysiące pytań z sześciu kategorii: geografia, rozrywka, historia, sztuka i literatura, nauka i natura, sport i wypoczynek – potrafią wciągnąć grających na długie godziny. Chętnych nie brakuje – czasami podczas pasjonującej rozgrywki, pełnej zwodniczych pytań i zaskakujących odpowiedzi, przy jednym stoliku gra ponad dwadzieścia osób. Sympatyczna atmosfera i mnóstwo śmiechu podczas spotkań udziela się zarówno uczestnikom stolikowych gier, jak i postronnym obserwatorom.
 
Popołudniowa partyjka Jengi
Wielu fanów ma również zręcznościowa gra Jenga. „Jenga” w języku Suahili oznacza „buduj”, co doskonale oddaje sens gry. Zawodnicy ustawiają wieżę z drewnianych klocków, po czym jedną ręką wyciągają z niej klocki i układają je na szczycie wieży, tak aby nie zburzyć konstrukcji. Kto zburzy wieżę – przegrywa. Przy Jendze znakomicie bawią się całe pokolenia rodzin, przyjaciele, a także partnerzy handlowi, bowiem uznano ją za skuteczny sposób na „przełamanie lodów” w rozmowach biznesowych – powiedziała Joanna Leitner z Hasbro Polska.
 
Miliony leżą na planszy.
Ogromną popularnością wśród bywalców kawiarnianych cieszy się najsłynniejsza gra planszowa na świecie – Monopoly, której uczestnicy zdobywają majątek handlując nieruchomościami ustawianymi na planszy. Gra od lat wzbudza niesamowite emocje – sukces w Monopoly zależy od udanych inwestycji, mądrze przeprowadzonych transakcji i odrobiny szczęścia, bo nigdy nie wiadomo ile oczek wypadnie na kostce do gry.