Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kolejne gwiazdy we Wrocławiu

Kolejni artyści potwierdzili swój udział w festiwalu Wrocław Non Stop 2007! Oprócz Iggy & The Stooges na wrocławskiej scenie pojawią się takie osobistości jak De Phazz, Señor Coconut & His Orchestra, Dreadzone, Addictive TV, Jojo Mayer & Nerve i wielu innych.

De Phazz to zespół grający muzykę klubową, która jest kompilacją gatunków – acid jazzu soulu, latino, funky, dub’u, downtempo i break beatu. Różnorodność stylów, brzmienia inspirowane muzyką z różnych stron świata, lekkość dźwięków i zmysłowe wokale wyróżniają optymistyczne i pełne radości utwory De Phazz. Muzyka zaskakuje nowatorskimi aranżacjami i świeżością. Zespół De Phazz powstał w 1997 roku z inicjatywy niemieckiego producenta i kompozytora Pita Baumgartnera. Pierwotnie miał być to projekt jednorazowy, jednak dzięki niecodziennym kompozycjom De Phazz zyskał popularność i szerokie grono fanów. Od początku istnienia przez zespół przewinęło się kilkunastu muzyków (m.in. Pat Appleton, Barbara Lahr i Karl Frierson), którzy wydali już siedem krążków i kilkanaście singli. Kolejny, ósmy album „Days of Twang” ukaże się 26 marca 2007.
■ De Phazz, 30 czerwca, Rynek
 
Señor Coconut & His Orchestra to projekt łączący muzykę elektroniczną z pulsującymi rytmami Ameryki Południowej. Gorącą salsę, mambo czy merengue słychać zarówno we własnych kompozycjach Señor Coconut, jak również w oryginalnych aranżacjach kawałków z gatunku techno, pop, reggae, a nawet hard – rock. Do najpopularniejszych utworów należą covery „Beat It” Michaela Jacksona, „Smooth Operator” Sade’a czy „Blue Eyes” Eltona Johna. Señor Coconut & His Orchestra powstał z inicjatywy niemieckiego muzyka i producenta Uwego Schmidta (znanego wcześniej jako Atom Heart), który do współpracy zaprasza muzyków z całego świata, m.in. Chile i Japonii. Do tej pory ukazały się cztery płyty.
■ Señor Coconut & His Orchestra, 28 czerwca, Wyspa Słodowa
 
Dreadzone to brytyjska formacja należąca do nurtu digital roots i techno dub. Zespół ma na swoim koncie pięć płyt, które sprzedały się w 125 tys. egzemplarzy. Dreadzone powstał 15 lat temu z inicjatywy perkusisty Grega Dreada. W jego skład weszło sześciu muzyków – Ben Belafonic, MC Spee, Earl 16, Leo Williams i nieżyjący już Steve Roberts. Do tej pory grupa zagrała w Polsce tylko raz – w Gdańsku w 2006 roku.
■ Dreadzone, 27 czerwca,  Wyspa Słodowa
 
Jojo Mayer & Nerve to unikatowy projekt łączący muzykę elektroniczną z instrumentami akustycznymi – gitarą basową, klawiszami, trąbką i perkusją. Proponowane przez zespół innowatorskie zestawienia powodują, że brzmienia mechaniczne przypominają muzykę „na żywo” i odkrywają nowe oblicze kultury DJ-skiej – inspirowanej jazzem, dubem czy rokiem. Pomysłodawcą Jojo Mayer & Nerve jest urodzony w Szwajcarii światowej klasy perkusista Jojo Mayer. Artysta brał udział w licznych festiwalach jazzowych i perkusyjnych, współpracował z wieloma sławami, takimi jak Dizzy Gillespie, Nina Simone, The Screaming Headless Torsos czy The Vienna Art Orchestra.
■ Jojo Mayer & Nerve, 29 czerwca, Wyspa Słodowa
  
Addictive TV to grupa będąca w czołówce światowych VDJ-ów, czyli połączenie sztuki DJ-skiej i grafiki komputerowej. Trzech artystów wchodzących w skład Addictive TV prezentuje live video performance czyli mix obrazów i dźwięków „na żywo”. Te spektakularne widowiska są znane na całym świecie – grupa występowała m.in. w paryskim Centre Pompidou, londyńskim Royal National Theatre, czy na Festiwalu Filmowym w San Francisco. Na co dzień VDJ-e tworzą serie muzyczno-graficzne, animacje komputerowe, remiksy filmów i reklam, a także wideoklipy (m.in. dla Fatboy Slima, Goldiego i Howie B) i programy tv.  
■ Addictive TV, 30 czerwca, Rynek
 

W kolejnej odsłonie zostaną przedstawione kolejne wydarzenia w ramach festiwalu Wrocław Non Stop 2007.