Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs Polskich Filmów Krótkometrażowych

Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Stowarzyszenie NOWE HORYZONTY
zapraszają do udziału w KONKURSIE POLSKICH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH odbywającego się podczas 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ERA NOWE HORYZONTY (19-29 lipca 2007, Wrocław).

Podstawowym celem konkursu jest umożliwienie najlepszym polskim filmom krótkometrażowym konfrontacji z młodą widownią festiwalową(w ubiegłym roku wszystkie pokazy festiwalowe zgromadziły ponad 118 000 osób). Celem konkursu jest prezentacja filmów najnowszych; tych, które stały się ważnymi wydarzeniami artystycznymi lub społecznymi. Prowadzone są rozmowy, aby nagrodzone filmy trafiły po zakończeniu festiwalu do rozpowszechniania w sieci kin studyjnych.
 
Do konkursu przyjmowane będą polskie filmy krótkometrażowe: dokumentalne, animowane, fabularne (w tym filmy polskich twórców zrealizowane za granicą) wyprodukowane nie wcześniej niż w 2006 roku, zrealizowane na dowolnym nośniku, czas trwania – do 60 minut. Producent może zgłosić do konkursu więcej niż jeden film. Organizatorzy mają prawo indywidualnego zaproszenia filmów do konkursu. Konkurs ma charakter plebiscytu publiczności – bez powoływania specjalnego jury.
 
Stowarzyszenie Filmowców Polskich ufundowało następujące nagrody:
– za najlepszy film dokumentalny – 8000 zł, wyróżnienie w tej kategorii – 2000 zł
– za najlepszy film animowany – 5000 zł, wyróżnienie w tej kategorii – 2000 zł
– za najlepszy film fabularny – 5000 zł
 
Wśród głosującej publiczności rozlosowane zostaną dwa karnety na 8. edycję festiwalu w 2008 roku. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas zamknięcia festiwalu w dniu 29 lipca 2007. Stowarzyszenie Filmowców Polskich przeznaczyło również środki na zaproszenie twórców do udziału w  festiwalu.
 
Wypełnione i podpisane zgłoszenie wraz z filmem/filmami na VHS lub DVD/VCD powinny być dostarczone do biura festiwalu:
 
Stowarzyszenie NOWE HORYZONTY
ul. Zamenhofa 1 ; 00-153 Warszawa, tel. +48 22 536 92 00; fax. +48 22 635 20 01, e-mail: festiwal@eranowehoryzonty.pl
 
Termin zgłaszania filmów upływa 1 maja 2007. Osobą odpowiedzialną za przyjmowanie zgłoszeń jest Joanna Łapińska (joannal@snh.org.pl).
 
Organizatorzy nie odsyłają otrzymanych kaset. Można je odebrać w biurze festiwalu.