Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Książka – idealny pomysł na gwiazdkowy prezent

Jeśli nie macie pomysłu na gwiazdkowy prezent, sięgnijcie po książki. Podpowiadamy, jaką powieść wybrać pod choinkę.

„Mademoiselle Chanel” to nowa powieść C.W. Gortnera. Zanim został poczytnym pisarzem, autorem wielu powieści przetłumaczonych na ponad dwadzieścia języków, C.W. Gortner pracował w przemyśle modowym. Coco Chanel fascynowała go od zawsze.

Teraz powraca do niej w swojej najnowszej książce, poszukując odpowiedzi na nurtujące go pytanie: jakie sekrety skrywała Coco Chanel? Kim naprawdę była? Wielką wizjonerką, niemieckim szpiegiem, namiętną dziewczyną poszukującą uczucia? Teraz nareszcie może opowiedzieć własną historię. Z powieści Mademoiselle Chanel wyłania się obraz kobiety pełnej pasji, wdzięku i uroku, której sława i fortuna nie uchroniły przed złamanym sercem.

„Łzy księżniczki” to nowa książka napisana przez amerykańską dziennikarkę Jean Sasson,  przyjaciółkę Sultany, wnuczki saudyjskiego króla i żony saudyjskiego księcia.  Za ujawnienie ciemnych sekretów najbogatszego królestwa świata autorce grożono arabskim więzieniem.

Ta książka to wstrząsające historie z życia samej Sultany i jej znajomych kobiet: Fatimy, której mąż chce odebrać dzieci, Szady, oskarżonej o czary, Farii, młodej Saudyjki poddanej obrzezaniu, a także Dalal i Amal, dziewczynek nękanych i zabitych przez własnych ojców.

„Szum” to najnowsza powieść jednej z najwybitniejszych polskich pisarek – Magdaleny Tulli. Naznaczona emocjonalną intensywnością historia kobiety, próbującej przełamać towarzyszące jej od zawsze poczucie wyobcowania i poszukującej porozumienia z matką, z którą zawsze łączyły ją trudne relacje.

To najodważniejsza, najbardziej osobista książka Magdaleny Tulli. Autorka odkrywa w niej uniwersalną prawdę o kondycji ludzkiej, w którą wpisany jest pierwiastek obcości, niedostosowania, a także dojmująca potrzeba wzajemnego zrozumienia i wybaczenia.

Więcej informacji na stronie: www.znak.com.pl/