Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Książki na listopadowe wieczory

Powieść, która stawia ważkie pytanie o to, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze, praktyczny poradnik, jak uwierzyć w marzenia i dostrzec te, które są naprawdę nasze oraz 88 przepisów na słodkości. Po te książki warto sięgnąć!

„Pyszne na słodko” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich łasuchów. Książka autorstwa Anny Starmach zawiera aż 88 pysznych i prostych przepisów na desery, których przyrządzenie zajmie tylko chwilę. Koniec z zakalcami czy popękaną bezą. Ania Starmach dzieli się swoimi kuchennymi sekretami, które sprawią, że każdy przepis się uda.

„Od czego zacząć? Od dobrych chęci (a skoro sięgnęłaś po tę pozycję, to zakładam, że je masz). Przejrzyj książkę, pozaznaczaj najciekawsze dla siebie przepisy, wybierz ten, który najbardziej cię zainteresuje, i do dzieła! Nie musisz rezerwować dużej ilości czasu – większość proponowanych przeze mnie potraw przyrządzisz w niecałe pół godziny, a składniki niezbędne do ich przygotowania znajdziesz w każdym sklepie. I gwarantuję – twój portfel bardzo na tym nie ucierpi” – przekonuje autorka.

Więcej informacji na stronie www.znak.com.pl


„Sekretnik, czyli przepis na szczęście”
to bardzo osobisty, praktyczny poradnik, jak uwierzyć w marzenia i dostrzec te, które są naprawdę nasze. Katarzyna Michalak dzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, i pokazuje, że chociaż droga do sukcesu bywa kręta i wyboista, można marzyć skutecznie.

Willa? Lexus? Książę? A może po prostu dobra praca? Wcale nie potrzebujesz czarodziejskiej różdżki, by spełnić swoje marzenia. Wystarczy wyobraźnia, odwaga i drobna pomoc Sekretnika. Była zwyczajną dziewczyną. Gnieździła się w maleńkiej kawalerce i nienawidziła swojej pracy. Pewnego dnia stała się pisarką bestsellerów, kobietą sukcesu, a Sekretnik napisała w swoim wymarzonym domku pod lasem. Kopciuszek?  Nie! – Drimerka, która zdobyła się na szczerą rozmowę z samą sobą.

Więcej informacji na stronie www.znak.com.pl

Autor, który zachwycił miliony powraca z nową, odważną powieścią –  „Sekta egoistów”. W  niepublikowanej dotąd w Polsce powieści, Eric-Emmanuel Schmitt stawia ważkie pytanie o to, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze: osobiste szczęście czy budowanie więzi z otaczającymi nas ludźmi.

Kiedy Gérard natrafia w starej książce na wzmiankę o tajemniczym założycielu Sekty Egoistów, jest przekonany, że właśnie wpadł na trop niezwykłej zagadki. Kim byli owi Egoiści, którzy wierzyli, że każdy człowiek powinien skupić się tylko na poznaniu samego siebie? Kolejne ślady prowadzą Gérarda przez całą Europę, a początkowe niewinne zainteresowanie tematem szybko przeradza się w obsesję. Z dnia na dzień mężczyzna coraz bardziej zagłębia się w poszukiwania, ignorując wszystko i wszystkich. Jednak czy naprawdę można żyć tylko dla siebie, zapominając o innych?

Więcej informacji na stronie www.znak.com.pl