Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Mamy w sobie coś wyjątkowego, a Ty?

NUTRICIA to firma stworzona dla ludzi i z myślą o ludziach. Działając w ramach Grupy Danone (tworzonej w Polsce przez Danone, Żywiec Zdrój i NUTRICIA) i będąc wiernymi naszym wartościom, tworzymy wyjątkowy zespół specjalistów i entuzjastów.

W Polsce jesteśmy kojarzeni jako firma, która szczególną opieką otacza najmłodszych, bo to właśnie do nich skierowana jest duża część naszych produktów (np. Bebiko, Bebilon, czy BoboVita). Z drugiej strony NUTRICIA to również specjalistyczna żywność medyczna dla osób w różnym wieku (np. Nutridrink).

 

Jesteś wyjątkowy?

Z początkiem wiosny, jak wiele firm na rynku, rozpoczynamy rekrutacje na staże oraz na praktyki letnie. Poszukując odpowiednich osób do naszego zespołu, patrzymy na każdego kandydata z perspektywy potencjału. Ważne jest doświadczenie czy kierunek studiów, ale największą uwagę zwracamy na postawy i kompetencje kandydatów. Chodzi o nasze „DNA”, które nazywamy CODE – czyli Committed (Inspirujący i Wizjonerski), Open (Otwarty i Komunikatywny), Doer (Aktywny i Skuteczny) oraz Empowered (Rozwijający i Motywujący).

 

Co mamy w sobie wyjątkowego?

NUTRICIA łączy w sobie zalety międzynarodowej korporacji, otwierając przed pracownikami możliwości budowania ścieżek kariery o zakresie globalnym, a także poznawania najlepszych praktyk z całego świata. Z drugiej strony, w NUTRICIA Polska pracuje około 350 osób, co sprawia, że nie jesteśmy dla siebie anonimowi – wspólnie tworzymy przyjazną i kolorową atmosferę pracy, wiemy, że tworzymy coś wyjątkowego. Choć ciężko ująć to słowami, to każdy, kto był u nas w firmie, od razu wie, o co chodzi. To wspaniała atmosfera tworzona przez znakomitych ekspertów, pasjonatów, a jednocześnie otwartych, przyjaznych ludzi. Najlepszym potwierdzeniem tego jest przyznany nam w 2013 roku tytuł Najlepszego Pracodawcy, z którego jesteśmy bardzo dumni.


Zobacz, co o NUTRICIA mówią nasi współpracownicy

 

Kacper Koperski, stażysta

Jakie były Twoje pierwsze wrażenia, gdy dołączyłeś do zespołu NUTRICIA?

Byłem troszkę przestraszony.. przez pierwsze 5 sekund pracy. Nikogo nie znałem i nie wiedziałem, czy wpasuję się w otoczenie. Po chwili jednak okazało się, że to ludzie tacy sami jak ja: młodzi, piękni, zdolni, inteligentni, pracowici, ambitni, pozytywni i skromni….

Co najbardziej Cię zaskoczyło?

Od samego początku wszyscy traktowali mnie poważnie i zlecali niezbędną dla firmy pracę, a co najważniejsze – kawę robiłem tylko dla siebie (śmiech). Oczywiście mogłem czegoś nie wiedzieć, bo byłem nowy, ale wtedy każdy z uśmiechem na twarzy tłumaczył mi co i jak.

 

Dorota Sikora, Asystent ds. Komunikacji z Konsumentem, pracę w NUTRICIA zaczęła od stażu

Jak wyglądał Twój staż?

Na samym początku stażu przydzielono mi własny projekt, który mogłam samodzielnie koordynować. Udział w tym projekcie wymagał ode mnie dobrej organizacji własnego czasu, dopilnowania terminów, a także otwartego umysłu. Największą motywacją były sytuacje, kiedy moje pomysły i rozwiązania były brane pod uwagę i wdrażane w życie. Oczywiście dostałam ogromne wsparcie od swojego przełożonego, a także innych osób w NUTRICIA.

Co wydarzyło się po stażu?

Obecnie kontynuuję swoją przygodę w zespole marketingu, co pokazuje, że warto angażować się w powierzane projekty i dawać z siebie 100% każdego dnia. W pracy stawiam na rozwój, poznawanie nowych ludzi i czerpanie satysfakcji z codziennych czynności zawodowych – zdanie to idealnie opisuje moje codzienne odczucia z pracy w NUTRICIA.

 

Joanna Zalewska, stażystka

Co poradziłabyś studentom, którzy rozpatrują możliwość podjęcia pracy w trakcie wakacji?

Nie da się ukryć, że rynek pracy jest dziś bardzo konkurencyjny, a każdy miesiąc doświadczenia zawodowego ma znaczenie dla pracodawcy. Uważam, że w każdej pracy możemy poznać swoje mocne i słabe strony, rozwinąć swoje kompetencje, a także poznać pracodawcę. Zdecydowanie warto skorzystać z możliwości, jakie dają staże.

A co Tobie dał staż w NUTRICIA?

Podczas stażu zrozumiałam, że za sukcesem organizacji stoją ludzie i pozytywne relacje między nimi. W NUTRICIA liczy się człowiek, jego pasje i osobisty rozwój.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach odbycia stażu i zatrudnienia w NUTRICIA, odwiedź naszą zakładkę „Kariera” na stronie: www.nutricia.com.pl

Polub naszą stronę Nutrisfera na FB, odkryj nasz „Something Special Inside”.