Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Media studenckie z całej Polski spotkały się w Krakowie

W pierwszy weekend grudnia 2017 r. dziennikarze redakcji studenckich z całej Polski spotkali się w Krakowie podczas III Krajowej Konferencji Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich. Konferencja OFMA towarzyszyła 11. Gali Finałowej Plebiscytu MediaTory – Studenckich Nagród Dziennikarskich. Wśród prowadzących warsztaty pojawili się m.in. Konrad Piasecki, Michał Pol, Magdalena Rigamonti i Bartosz Godusławski.

Coroczne spotkanie redakcji studenckich z całej Polski miało na celu integrację środowiska mediów akademickich, wymianę doświadczeń oraz możliwość poszerzenia wiedzy, a także umiejętności z zakresu warsztatu dziennikarskiego. Pierwsza edycja odbyła się w listopadzie 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie, zaś ubiegłoroczna towarzyszyła zjazdowi Europejskiej Unii Studentów w Gdańsku.
Konferencję zainaugurowała debata pt. „Emerytur nie będzie, toniemy w długach – dlaczego media i politycy nie potrafią mówić o ekonomii”. Czy emerytury i kredyty to temat, który młodych nie interesuje i kto ma edukować i budować dobre wzorce w zakresie budowania oszczędności i wiarygodności kredytowej – nad tymi zagadnieniami pochylili się przedstawiciele czołowych instytucji finansowych w Polsce w tym m.in. prezes Zarządu Nationale-Nederlanden Grzegorz Chłopek oraz wiceprezes Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Jaroszek.


Ponadto, uczestnicy konferencji dyskutowali na temat aktywności redakcji akademickich w social mediach, a także wzięli udział w warsztatach poświęconych m.in. dziennikarstwu sportowemu, kulturalnemu i sztuce wywiadu prasowego.

Tegoroczna, Krajowa Konferencja OFMA po raz pierwszy towarzyszyła 11. Gali Finałowej Plebiscytu MediaTory – Studenckich Nagród Dziennikarskich, podczas której nagrodzeni zostali dziennikarze największych redakcji krajowych, którzy zyskali uznanie w oczach studentów dziennikarstwa z całej Polski. Udział w uroczystej gali w towarzystwie blisko 1000 osób wzięli również wszyscy uczestnicy konferencji.
Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach działań Programu „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem” oraz Projektu sektorowego „Bankowcy dla Edukacji”. Partnerem Głównym wydarzenia był Nationale-Nederlanden, zaś jego organizację wsparli również Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Stowarzyszenie MEDIATORY.

Więcej o OFMA

Ogólnopolskie Forum Mediów Akademickich to platforma współpracy redakcji studenckich z całej Polski. To miejsce dyskusji na temat roli i przyszłości mediów akademickich, podejmowania nowych wspólnych inicjatywach, rozwijania warsztatu dziennikarskiego, a także nawiązywania nowych kontaktów, również z partnerami zewnętrznymi. Dotychczas, w ramach działań OFMA m.in. uruchomiono cotygodniową audycję radiową „3 grosze o ekonomii” a także Fundusz Grantowy dla Mediów Akademickich. Z kolei przy okazji Narodowego Kongresu Nauki – najważniejszego wydarzenia środowiska akademickiego w Polsce po 1989 r., przygotowano Studencką Strefę Medialną.
Więcej informacji, w tym jak dołączyć do OFMA >>>