Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nie czekaj, zacznij poziom wyżej!

Płatne praktyki i szansa na start kariery w globalnej firmie doradczej. Ruszają konkursy EY dla studentów.

Do 19 listopada można się zgłaszać do konkursów EYe on Tax i EY Financial Challenger. Mogą w nich wziąć udział studenci kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych, ale nie tylko – również wszyscy ci, którzy chcą spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zadań z zakresu podatków lub doradztwa transakcyjnego. Nagrodami w konkursie są płatne praktyki, vouchery na szkolenia a także nagrody pieniężne z puli ponad 60 000 zł.

W każdym z konkursów mogą wziąć udział 3- lub 4-osobowe drużyny. Zarówno EYe on Tax jak i EY Financial Challenger składają się z trzech etapów, podczas których uczestnicy rozwiązują zadania w oparciu o studia przypadków. Zadania opracowują eksperci z działu Doradztwa Podatkowego i Transakcyjnego EY. Udział w konkursach daje przedsmak pracy w tych zawodach – studenci mierzą się z zagadnieniami zbliżonymi do realnych, codziennych wyzwań profesjonalnych doradców podatkowych i transakcyjnych. To, co decyduje o zwycięstwie to wiedza, praca zespołowa i skuteczna komunikacja w ramach grupy. 

 

EYe on Tax: Kto ma prawo widzieć więcej?

– 11 edycja Konkursu EYe on Tax dla studentów jest na pewno okazją do sprawdzenia swoich możliwości i skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyczną. Dla nas jest to z kolei możliwość bezpośredniego poznania ludzi, którzy myślą o podatkach w kategoriach pasji, co może być ważnym atutem w trakcie rekrutacji mówi Agnieszka Tałasiewicz, Partner Zarządzający kancelarią EY Law.

Podczas konkursu studenci rozwiązują problemy z zakresu prawa podatkowego, biorą udział w wirtualnych warsztatach i rozwiązują studia przypadków. Najwięcej emocji budzi formuła ostatniego etapu (finału konkursu), która jest symulacją rozprawy sądowej. W rolę arbitrów wcielają się wówczas eksperci z działu Doradztwa Podatkowego EY, sędziowie oraz profesorowie akademiccy.

 

EY Financial Challenger: Ostrzysz zęby na transakcje, ale boisz się głębokiej wody?

Równocześnie startuje także 12. edycja EY Financial Challenger skierowanego do studentów zainteresowanych wycenami, fuzjami i przejęciami. – Udział w konkursie pozwolił mi przede wszystkim poszerzyć wiedzę teoretyczną o umiejętności praktyczne. Dzięki temu zrozumiałem jak bardzo różnią się zadania czekające mnie w przyszłej pracy zawodowej od klasycznych przykładów znanych z książekmówi Michał Micek, finalista konkursu, obecnie pracownik Działu Audytu EY. Podobnie jak w przypadku EYe on Tax także tutaj drużyny muszą przejść przez trzy etapy: zadanie konkursowe, jego prezentację w jednym z sześciu miast oraz finał w postaci studium przypadku. Dodatkowo zespoły będą musiały bronić swych rozwiązań biorąc udział w symulowanych negocjacjach oraz odpowiadać na pytania ekspertów z EY oraz przedstawicieli funduszy Private Equity.

 

Zespoły można rejestrować do 19 listopada.

Więcej informacji o konkursach na stronach: www.ey.com.pl/EYe_on_Tax i www.ey.com.pl/Challenger