Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

OFFskary dla najlepszych – OSKARIADA 2007

Szukasz ciekawych filmów? Pasjonuje cię kino niezależne? Chcesz się dowiedzieć co się dzisiaj kręci? A może wysłałeś swój film na konkurs? Jeżeli na którekolwiek pytanie odpowiedziałeś twierdząco – przyjdź na OSKARAIDĘ. Już 19 kwietnia w warszawskiej Kinotece rozpoczyna się festiwal kina offowego. Nie może cię tam zabraknąć. Szczegółów szukaj na www.oskariada.filmforum.pl, www.offskar.pl

A już 22 kwietnia gala finałowa, na której zostaną wręczone OFFskary. To szansa na zdobycie nagrody, zobaczenie ambitnego filmu, poznanie „gwiazd” kina niezależnego i spotkanie wielu gwiazd kina. Pojawią się one na połączonych uroczystościach rozdania Polskich nagród kina niezależnego OFFskar oraz pierwszych w historii Warszawskiej Szkoły Filmowej – dyplomów dla wydziałów aktorstwa oraz reżyserii. Wydarzenie to, połączone będzie z pokazem dwóch telewizyjnych przedstawień dyplomowych: „Tiramisu” i „Blue Room”. Gości powitają szefowie szkoły: Bogusław Linda i Maciej Ślesicki, a swój udział w uroczystości wstępnie potwierdzili m.in. Zbigniew Hołdys, Marek Koterski, Małgorzata Foremniak, Konrad Niewolski, Borys Szyc, Feliks Falk, Michał Bajon, Krzysztof Krauze, Janusz Zaorski, Maciej Karpiński czy Magdalena Łazarkiewicz.
 
Partnerami tegorocznej imprezy będą m.in. Festiwal „CO2” w japońskiej Osace oraz Festiwal „FF600” w słoweńskiej Lublanie. W ramach pokazów specjalnych nie zabraknie więc unikalnych i nigdy wcześniej nie prezentowanych w Polsce filmów zrealizowanych przez słoweńskich i japońskich twórców młodego pokolenia.
 
OFFskary to posiadające 3-letnią tradycję nagrody podsumowujące roczny dorobek polskiego kina niezależnego. Są najbardziej prestiżową nagrodą filmową przeznaczoną dla polskich filmowców tworzących w nurcie kina niezależnego, nagrodą która promuje dokonania młodych twórców filmowych i pomaga im zaistnieć w zawodzie. Nominacje do OFFskarów przyznawane są przez sześć niezależnych od siebie składów jurorskich największych festiwali kina niezależnego w Polsce.