Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Outkast , Idlewild

Zespół Outkast nie pozwala nudzić się swym fanom. W niewielkim odstępie czasu na rynek trafią film Idlewild z André 3000 i Big Boiem w rolach głównych oraz płyta pod tym samym tytułem, będąca w istocie samodzielną produkcją.

O ile dawne piosenki – pokroju słynnego Miss Jackson – były klasycznym amerykańskim hip-hopem, o tyle takie szlagiery z Idlewild, jak swingowe When I Look Into Your Eyes tworzą nową muzyczną jakość za wielką wodą. Życzyłbym sobie, by wszyscy tamtejsi raperzy odważyli się trochę poeksperymentować. Nie trzeba tu odkrywać – nomen omen – Ameryki. Warto sięgnąć choćby do klasyki muzyki rozrywkowej międzywojnia (film Idlewild opowiada właśnie o tych czasach). Próba ta udała się Outkast fenomenalnie. Stworzyli bardziej swego rodzaju performance, zamiast płyty: przyoblekli się w nowe szaty, a utwory poprzeplatali licznymi przerywnikami (kapitalne filmowe You`re Beautiful). Gdy do tego dołożyć posiłki w postaci Snoop Dogga (w Hollywood Divorce) czy Macy Gray (pomagającej chłopakom w utworze Greatest Show on Eearth), wyjdzie płyta kompletna. Brakuje na niej może popowych szlagierów w stylu Hey Ya, ale Peaches, The Train czy Idlewild Blue stanowią godnych następców największego przeboju duetu z Atlanty.
Nam pozostaje się cieszyć i mieć nadzieję, że André i Big Boiowi prędko nie skończą się pomysły i wciąż będą nas zaskakiwać czymś zupełnie nowym i niebanalnym.