Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Poznaj najciekawsze telewizje studenckie!

Media studenckie w Polsce ciągle się rozwijają, stając się bardzo ważnym elementem kultury akademickiej. Jako największy magazyn studencki w Polsce, „Eurostudent” wspiera ich działalność – w poprzednim wydaniu polecaliśmy Wam rozgłośnie radiowe, teraz przyszła pora na telewizje!

 

Kurier Akademicki

Przez studentów − dla studentów. To hasło od samego początku działalności, czyli już od dziesięciu lat, przyświeca członkom redakcji Kuriera Akademickiego. Chociaż swoją siedzibę mamy na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, to działamy znacznie szerzej – interesuje nas wszystko, co dotyczy akademickiego Poznania. Co dwa tygodnie pojawiają się główne wydania naszego programu, ale oprócz nich tworzymy także odcinki Kuriera Sportowego i Głośnika Akademickiego oraz dodatkowe materiały w cyklu Kurier Akademicki+, bo żadne ważne wydarzenie ze studenckiego świata nie może nas ominąć! Efekty naszej działalności możecie obejrzeć na naszym kanale na YouTube oraz, od niedawna, także w Telewizji WTK.

www.facebook.com/kurierakademicki

 

Telewizja Studencka Flesz

Telewizja Studencka Flesz powstała w 2011 roku, a co za tym idzie, świętuje okrągły jubileusz działalności. Flesz pozostaje w stałej współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przed pandemią redakcja pod kierownictwem Sandry Wawrzyniak tworzyła materiały dotyczące stricte życia studenckiego Poznania. Przed fleszowymi kamerami stanęli już między innymi: Martyna Wojciechowska, Piotr Kraśko, Tomasz Sekielski czy Artur Barciś. Aktualnie reporterzy skupiają się na odcinkach tematycznych, które przygotowują działy Flesz Sport i Flesz Kultura. Dziennikarze Flesza mogą rozwijać również swoje umiejętności pisarskie dzięki stronie internetowej, na której umieszczane są artykuły czy felietony.

www.flesz.amu.edu.pl

 

UJOTTV

UJOT TV to telewizja studencka, która powstała w 2007 roku. Początkowo jej nazwa brzmiała „Przystanek Student”. Od 2017 staliśmy się UJOT TV. Do naszego zespołu należą dziennikarze, montażyści, operatorzy i osoby odpowiadające za PR. Przede wszystkim zajmujemy się przygotowywaniem materiałów na wiele ciekawych tematów. Teraz w czasie pandemii skupiliśmy się głównie na rozwijaniu naszych trzech flagowych formatów: #teawithujottv, czyli rozmowy live z ciekawymi i popularnymi osobami, „3 pytania do” – wywiady z wykładowcami w naszym studiu – oraz „KulturUJ”, czyli program kulturalny. Jesteśmy źródłem informacji dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Naszą misją jest dotarcie do młodych ludzi, którzy są ciekawi informacji, nowinek ze świata i zachęcenie ich do interesowania się tym, co dzieje się dookoła. Jako organizacji zależy nam również na szkoleniu ludzi, którzy chcą związać swoją przyszłość z telewizją, dziennikarstwem, PR czy pracą operatora kamery. Rekrutacja zazwyczaj rozpoczyna się na początku roku akademickiego, czyli w październiku. Jeśli osoba, która chce dołączyć do redakcji, zgłosi się do nas w trakcie semestru, to również organizujemy casting specjalnie dla niej. Jesteśmy otwartym zespołem i bardzo chętnie go poszerzamy. Im nas więcej tym lepiej! Rekrutacja to głównie rozmowa z członkami naszej redakcji, jest bezbolesna i bardzo przyjemna. Jedno jest pewne – u nas nie ma powodu do stresu i niepotrzebnych nerwów. Zarówno na castingu, jak i w dalszej pracy, atmosfera jest przyjazna. W UJOT TV można się wiele nauczyć. Co tydzień mamy spotkania redakcyjne, obecnie online, podczas których omawiamy pomysły na materiały oraz na aktywność naszej organizacji. Głownie chodzi w tym o to, aby uczyć się nowych rzeczy i tworzyć coś fajnego, a równocześnie mieć z tego frajdę. Tylko wtedy jest się totalnie zadowolonym z tego, co powstaje z naszych wspólnych działań. Wszyscy są bardzo mili i tworzymy fajną społeczność, gdzie każdy jest dobry w czymś innym i chce się nam to robić. Uczestnictwo w różnego typu organizacjach daje nam całkiem nowe spojrzenie na wiele kwestii i wiele nowych rozwiązań. Uważam, że każdy, kto ma szansę, powinien spróbować swoich sił w mediach studenckich lub innych organizacjach działających w strukturach uczelni. Gorąco zachęcamy do oglądania naszych materiałów i obserwowania nas w mediach społecznościowych: jesteśmy na Facebooku, Instagramie, Twitterze, Youtube, a ostatnio także na LinkedInie!

www.facebook.com/ujottv/

www.instagram.com/ujottv/

 

TVPW

Większość studentów Warszawy kojarzy wydarzenia, takie jak Gala Miss i Mistera PW czy Juwenalia Politechniki Warszawskiej. Nie każdy jednak wie, że za tymi wielkimi wydarzeniami stoją ludzie z TVPW. To oni tworzą telewizję z pasją, która przyczynia się do rozwoju organizacji i przygotowywania nowych inicjatyw. Jedną z nich jest autorski projekt – TVPW Live, cykliczny program na żywo, tworzony tylko i aż przez samych studentów, nie tylko Politechniki. TVPW zrzesza wszystkich miłośników telewizji i kreatywności. To żadna tajemnica, że Studencka Telewizja Internetowa TVPW „produkuje” także swoje własne materiały filmowe, w które każdy wkłada 120%. Wszystko to i jeszcze więcej sprawia, że jesteśmy dumni z tego, co robimy.

www.tvpw.pl 

www.facebook.com/telewizja.tvpw

 

SETA T

Oficjalnie jesteśmy działającą od 10 lat telewizją studencką, składającą się z 5 działów – marketingu, montażu, sportu, operatorów i newsroomu. Redaktorem naczelnym od 2020 roku jest Paweł Sładek. Nieoficjalnie jesteśmy po prostu grupą studentów, którzy tworzą swoją małą, wewnętrzną studencką rodzinę, łączącą wiele pasji i zainteresowań. W naszej telewizji działają osoby z różnych środowisk i kierunków. Każdy daje coś od siebie, ale każdy może też coś dla siebie wyciągnąć – wiedzę, naukę na błędach, samorozwój, przyjaźnie i znajomości. Tworzymy materiały i programy, które są ważne dla nas jako studentów, ale też rozrywkowe czy informacyjne. Pomysłów szukamy w Opolu i okolicach, w naszych głowach. Nasze myśli przerzucamy na ekrany. Jesteśmy studentami, którzy chcą działać i tworzyć.

www.100.uni.opole.pl

www.facebook.com/seta.uo

 

SGH TV

Jesteśmy studencką telewizją internetową w Szkole Głównej Handlowej. Organizacja została założona w 2012 r., w ramach konkursu na najlepszy projekt studencki CEMS Project Angel. Od tamtej pory dynamicznie się rozwija, tworząc coraz więcej filmów i zdobywając szerszą publiczność. Specjalnie z myślą o studentach oraz kandydatach na SGH tworzymy medium, które pozwala na bieżąco czerpać informacje dotyczące nie tylko naszej uczelni. Naszą misją jest wzbogacenie życia studenckiego o programy, stanowiące źródło informacji, edukacji i rozrywki.

Materiały wideo SGH TV to serie filmów opowiadające o społeczności SGH, historii uczelni, bieżących wydarzeniach oraz ciekawych osobach związanych z uczelnią. Nasze serie tworzone są w formie rozrywkowej i informacyjnej, aby odbiorcy mogli dowiedzieć się, jak to jest być studentem SGH, poznać możliwości rozwoju, uzyskać informacje dotyczące studiowania oraz poznać ciekawostki i cenne informacje na temat uczelni.

W naszym dorobku znajdują się takie projekty jak:

Wszystko o… (dawniej SGH Q&A) to informacyjna seria na naszym kanale, w której próbujemy zebrać przydatne informacje na różne tematy w jednym miejscu. Chcemy pomóc studentom w zdobywaniu trudno dostępnych informacji, dlatego najważniejszym zadaniem naszego zespołu jest dokładny research.

Życie po SGH to seria, którą od razu pokochali internauci, gdyż wielu studentów stawia sobie pytanie ,,SGH – i co dalej?”. W każdym odcinku prowadzący rozmawia z absolwentami uczelni o życiu po studiach. Na naszym kanale na YouTube ukazały się już 4 odcinki, m.in. z Januszem Piechocińskim – byłym posłem, wiceprezesem Rady Ministrów oraz ministrem gospodarki.

Gotuj z SGH TV powróciło na nasz kanał w tym roku po ponad 7 latach. Ten projekt to połączenie kuchni dostępnej dla każdego studenta z pasją do gotowania. Wraz z całym zespołem przygotowujemy ulubione, nieskomplikowane dania na każdą kieszeń i dzielimy się przepisami.

Coolturalni SGH to nowa, a zarazem jedyna seria, która ukazuje się na naszym Instagramie, w której przeprowadzamy naszych widzów przez świat kultury. Opowiada o premierach wielkiego i małego ekranu, nowościach w świecie muzyki i książki oraz o tym, co nas w świecie artystycznym zaciekawiło.

Oczywiście to nie wszystko. W ramach naszej działalności powstała np. Sonda SGH, w której pytamy studentów, jak i wykładowców o różnorodne sprawy związane mniej lub bardziej z naszą Alma Mater. Program ma charakter komediowy, ale też informacyjny. Pierwszy odcinek Sondy zobaczyło ponad 5 000 osób. 

Jednak nasza organizacja to przede wszystkim ludzie. SGH TV, zrzesza studentów o filmowych pasjach. W swoich szeregach mamy dziennikarzy, operatorów, montażystów i grafików. Nasi członkowie mają możliwość nabycia bezcennego doświadczenia oraz umiejętności, które już nie raz przydały się naszym absolwentom w pracy.

www.facebook.com/SghTvTelewizjaInternetowa

 

UMK TV

Jesteśmy telewizją działającą na terenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, skupiającą studentów różnych wydziałów i wszelakich kierunków. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach, bierzemy udział w życiu studenckim, ale też uczymy się i zdobywamy nowe doświadczenia związane z pracą dziennikarza, operatora, montażysty itd. Chcesz wiedzieć, co nowego dzieje się wokół Ciebie, na uczelni lub szukasz nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu? Zapraszamy na www.tv.umk.pl. Znajdziesz tam wszystko to, co związane jest z działalnością studentów na UMK. Przełącz się na UMK TV!

www.facebook.com/UMKTV/

 

 

UNIWEREK.TV

Uniwerek.TV to studencka telewizja internetowa. Jesteśmy medialną częścią Samorządu Studentów UW. Przede wszystkim zajmujemy się tematami związanymi z życiem akademickim Uniwersytetu Warszawskiego, ale nie brakuje u nas także materiałów z różnych wydarzeń kulturalnych, społecznych czy politycznych. W skrócie – mówimy i piszemy o wszystkim, co ma wpływ na życie studentów. Uniwerek.TV składa się z kilku działów, które wzajemnie się uzupełniają: montażystów, promocji, produkcji, reporterów, operatorów, fotografów, grafików oraz redaktorów. Organizujemy takie wydarzenia, jak Stage4YOU czy Konferencja Mediów Studenckich oraz odpowiadamy ze medialną stronę jUWenaliów. Realizujemy także transmisje z koncertów oraz przeprowadzamy live’y ze znanymi i szanowanymi gośćmi. Ponadto od pewnego czasu aktywnie rozwijamy naszą stronę internetową. Innymi słowy – dzieje się dużo i często. Niejedna osoba pracująca obecnie w czołowych polskich mediach stawiała u nas pierwsze kroki i to właśnie pod szyldem Uniwerek.TV stworzyła swoje pierwsze materiały.

www.facebook.com/Uniwerek.TV

www.uniwerek.tv

 

KAMPUS TV

Dział Dziennikarski to najróżnorodniejsi i najbardziej odjechani ludzie z całego Kampusu. Dla nich niestraszne jest przełamywanie tabu w sondach ulicznych, zadawanie gwiazdom niewygodnych pytań czy poruszanie niebezpiecznych tematów w kampusowych newsach. Nie trzeba być jednak gwiazdą snapchata i mieć miliona followersów na insta, by stać się dziennikarzem. Wystarczy otworzyć się na innych i uczyć od najlepszych.

Realizujemy cztery programy, w ramach których zaangażowani są nasi członkowie, Dzięki uczestniczeniu w nagrywaniu WrocLife Dziennikarz KTV może przeprowadzać wywiady ze znanymi osobistościami ze sceny muzycznej i telewizyjnej oraz ma szansę uczestniczyć w wymarzonych koncertach. Wrocław O wymaga kreatywnego podejścia i otwartości do stworzenia nietuzinkowej sondy ulicznej, która przykuwa uwagę publiczności i pracodawców. KampNews pozwala na zaznajomienie się z warsztatem dziennikarstwa telewizyjnego i zrozumienie zawiłych procesów produkcji informacyjnej.

www.kampustv.pl/

 

TELEWIZJA STYK

Zespół Telewizji Studenckiej Politechniki Wrocławskiej STYK tworzą głównie studenci Politechniki Wrocławskiej z najróżniejszych kierunków, od biotechnologii przez zarządzanie, elektronikę, na matematyce kończąc. Łączy nas wspólna idea tworzenia jedynego takiego medium.

Realizujemy wiele projektów – reportaże, programy publicystyczne, rozrywkowe, informacyjne i etiudy filmowe. Szkolimy dziennikarzy, operatorów kamer, realizatorów telewizyjnych i montażystów. Jesteśmy otwarci na wasze pomysły, kreatywność, aktywność.

www.facebook.com/tvs.styk