Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Przyszłość naszej firmy to ludzie z pasją

Wywiad z Małgorzatą Ławnik – Dyrektorem Pionu Personalnego Kaufland Polska

Na początek proszę opisać firmę Kaufland. Jakim jesteście pracodawcą? Dlaczego warto wybrać karierę w Waszej firmie?

Firma Kaufland jest idealnym miejscem dla każdego, kto chciałby pracować w środowisku międzynarodowym. U nas czekają zadania, które realizujemy we współpracy z naszymi zagranicznymi kolegami. W zależności od obszaru zatrudnienia istnieje także możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego poza granicami kraju, w jednej z naszych europejskich lokalizacji. Ponadto wspieramy rozwój osób u nas zatrudnionych – począwszy od praktykantów, rozpoczynających dopiero swoją karierę, po doświadczonych managerów.

Dla wielu potencjalnych i obecnych pracowników kluczowym zagadnieniem jest atmosfera w pracy, no i oczywiście wynagrodzenie. Jak to wygląda w Kauflandzie?

Dbamy o naszych pracowników – zarówno nowych, jak i tych z dłuższym stażem. Mamy świadomość tego, że zadowolony pracownik stanowi fundament silnego przedsiębiorstwa. Usatysfakcjonowany pracownik wychodzi z inicjatywą i zawsze jest gotowy do działania. Z tego powodu, obok stabilnych miejsc pracy i miłej atmosfery, mamy do zaoferowania znacznie więcej korzyści, które przekładają się na zadowolenie z pracy. Pracownicy naszej firmy otrzymują atrakcyjne wynagrodzenie oraz bogaty pakiet dodatkowych świadczeń.

Jak wygląda system motywacyjny w Kauflandzie?

Stawiamy na otwartość, mam tu na myśli bezpośrednią i szczerą wymianę doświadczeń między pracownikami, bez względu na poziom w hierarchii czy zakres odpowiedzialności. Nasi pracownicy mają możliwość odbywania szkoleń, nauki języków obcych, a także brania udziału w programach wymiany międzynarodowej. Umożliwiamy awans na stanowiska kierownicze. Obsadzamy wolne stanowiska w pierwszej kolejności w drodze awansu wewnętrznego, popierając jednocześnie zmiany stanowisk między działami. Z każdym pracownikiem przeprowadzamy regularne rozmowy oceniające jego pracę i rozwój w przedsiębiorstwie. Planujemy czas oraz tworzymy warunki pracy w taki sposób, by umożliwić naszym pracownikom pogodzenie życia zawodowego i rodzinnego.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na rozwój w Kauflandzie? Na jakie stanowiska mogą aplikować?

Od wielu lat bierzemy udział w Dniach Kariery, przeprowadzanych przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Przygotowujemy staże dla studentów i absolwentów. Obecnie realizujemy program „Absolwent” w Departamencie Sprzedaży. Po rekrutacji, która była wieloetapowa i obejmowała m.in. wywiad telefoniczny i rozmowę kwalifikacyjną, wyłoniona została tzw. złota trzynastka, która rozpoczęła wdrożenie na stanowisku Dyrektor Marketu. Dwunastomiesięczny program przewiduje zdobycie wiedzy we wszystkich aspektach funkcjonowania marketu oraz opiekę i wsparcie dyrektorów marketów i dyrektorów regionalnych w miejscu, gdzie realizowane jest wdrożenie. W tym momencie rusza już kolejna edycja tego programu i wszystkich chętnych gorąco zachęcam do aplikowania.

Na koniec naszej rozmowy proszę powiedzieć, jakie predyspozycje i umiejętności są cenione przez firmę Kaufland?

Przyszłość naszej firmy to ludzie, którzy realizują cele, są zaangażowani, kompetentni, z pasją, dzięki którym Kaufland utrzyma swoją pozycję lidera w branży handlowej. Na stanowiska kierownicze szukamy ludzi wykształconych – absolwentów uczelni wyższych. Oferujemy wiele stanowisk pracy z różnych dziedzin. Można powiedzieć, że działamy na zasadzie „powiedz nam, jakie są Twoje zainteresowania, a znajdziemy dla Ciebie odpowiednią ofertę”. Wszystkich zainteresowanych pracą szczególnie zachęcam do odwiedzenia zakładki Praca i Kariera na naszej stronie internetowej Kaufland.pl. Tam można znaleźć wszystkie nasze oferty pracy z możliwością bezpośredniej aplikacji.

Rozmawiał Daniel Szabaciuk

Więcej na: 

www.kaufland.pl/kariera