Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Co to jest Konkurs CSR?

Konkurs CSR to inicjatywa skierowana do studentów/ek, licealistów/ek z całej Polski, której celem jest rozpowszechnianie idei społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility, CSR) oraz wspieranie młodych ludzi, którzy chcą angażować swoją energię w zdobywanie wiedzy na jej temat.

Organizatorem Konkursu CSR jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach programu edukacyjnego Liga Odpowiedzialnego Biznesu.

Konkurs CSR cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem już od wielu lat. Tegoroczna edycja jest kontynuacją konkursu organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe CSR działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Kto może wziąć udział w Konkursie CSR?

W Konkursie CSR może wziąć udział każdy/a student/ka, licealista/ka, który/a nie ukończył/a 26 roku życia. Nie ważny jest profil klasy do jakiej uczęszczasz ani studiowany kierunek. Dla nas najistotniejsza jest Twoja chęć do zdobywania wiedzy z zakresu CSR.

Masz szansę:

– dowiedzieć się, co to jest CSR lub pogłębić swoją dotychczasową wiedzę na ten temat
poznać ludzi zawodowo związanych z CSR w największych firmach w Polsce
– zdobyć atrakcyjne nagrody: iPoda, tablety, e-czytniki, bony podarunkowe Empik oraz publikacje nt. CSR!- zaprezentować swoją wiedzę przed finałowym Jury Konkursu CSR
– wziąć udział w prestiżowej, dwudniowej konferencji: Akademii Odpowiedzialnego Biznesu 2013, całkowicie poświęconej tematyce CSR
otrzymać certyfikat potwierdzający udział w Konkursie CSR!

Kto zasiada w finałowym jury Konkursu CSR?

W Jury Konkursu CSR zasiadają osoby zawodowo związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, które na co dzień pracują w firmach wdrażających zasady CSR: Orange, PGNiG, PwC, Unilever oraz organizacjach pozarządowych: Fundacji Koronenberga przy Citi Handlowy oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Na jakie etapy podzielony jest Konkurs CSR?

I etaptest elektroniczny (on-line) na stronie
www.lob.org.pl, który zawiera 10 pytań zamkniętych. Poprawne udzielenie odpowiedzi na 8 z nich (80%) gwarantuje przejście do II etapu pierwszym 400 osobom, które rozwiążą go w najszybszym terminie („kto pierwszy, ten lepszy”). Pozostałe zakwalifikowane osoby zostaną zapisane na listę rezerwową. Informacja o dokładnym miejscu i godzinie II etapu zostanie przekazana drogą elektroniczną.


II etap – test, który składa się z pytań zamkniętych oraz otwartych. Etap ten odbędzie się na wybranych uczelniach w Polsce, w następujących miastach: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.


Finał – odbędzie się podczas konferencji Akademii Odpowiedzialnego Biznesu 2013 dn. 10-11 maja 2013. Do finału zostanie zakwalifikowanych 5 najlepszych osób z II etapu. Zadaniem finalistów(ek) będzie zaprezentowanie przygotowanej przez siebie prezentacji na temat wybrany przez specjalistów CSR z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Prezentacja odbywać się będzie przed uczestnikami/czkami Akademii oraz Jury Konkursu CSR. Czas na przygotowanie się do finału to ponad 3 tygodnie.

Jaki jest harmonogram Konkursu CSR?

Wydarzenie
Termin
Informacje
I etap
18.03. – 04.04.2013
Test elektroniczny na www.lob.org.pl
Ogłoszenie wyników I etapu
05.04.2013
Ogłoszenie na stronie www.lob.org.pl
II etap
10.04.2013
Etap pisemny, na wybranych uczelniach w Polsce
Ogłoszenie wyników II etapu
16.04.2013
Ogłoszenie na stronie www.lob.org.pl
Czas na przygotowanie do finału
16.04 – 08.05.2013
5 najlepszych osób z II etapu
Finał
10.05.2013
Warszawa
 

Chcesz wziąć udział?  Więcej informacji na: klik tutaj