Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

European BEST Engineering Competition

European BEST Engineering Competition, w skrócie EBEC, przyciąga uwagę studentów polskich uczelni technicznych od ponad 10 lat. Jest to konkurs, w którym przyszli inżynierowie zmagają się w dwóch kategoriach: Case Study oraz Team Design. Krakowska edycja konkursu odbędzie się w tym roku 28 kwietnia i ze względu na panującą sytuację zostanie przeprowadzona online.

Case Study to kategoria polegająca na znalezieniu rozwiązania danego problemu teoretycznego. Uczestnicy muszą wykazać się wiedzą związaną z fizyką, ochroną środowiska, czy informatyką.

Team Design. Tutaj liczą się umiejętności manualne zdobyte podczas realizacji przedmiotów inżynierskich. Drużyny będą konstruować urządzenie spełniające założenia zgodne z zadaniem.

 

Etapy konkursu

 

Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy etap, lokalny, odbywa się w obrębie uczelni technicznych przy których działa grupa BEST-u. Kolejnym etapem jest finał ogólnopolski. Drużyny, które zwyciężą w tym etapie, mają szansę zmierzyć się z zespołami z całej Europy w trzecim etapie – ogólnoeuropejskim.

Nad całym wydarzeniem czuwają organizatorzy – studenci Stowarzyszenia BEST AGH Kraków. BEST to jedna z największych organizacji europejskich zrzeszająca studentów z ponad 30 krajów. To dzięki sprawnej współpracy międzynarodowej pomiędzy grupami lokalnymi BEST-u, wydarzenia takie jak EBEC cieszą się dużym zainteresowaniem i powodzeniem wśród społeczności studentów.

EBEC to wydarzenie doskonałe dla studentów, którzy chcą w okresie studiów zrobić coś więcej niż słuchanie wykładów i pisanie sprawozdań. To szansa na przełamanie szarej codzienności, przetestowanie zdobytej wiedzy, nabycie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, a także nawiązanie nowych przyjaźni.

Lubisz majsterkować, rozwiązywać problemy techniczne, czy pisać aplikacje komputerowe?

Koniecznie zgłoś się do udziału!

Zapisy trwają do 6 kwietnia na www.ebec.pl
https://www.facebook.com/ebec.krakow