Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

II edycja konkursu Audit OdyssEY – przygoda po praktycznej stronie finansów i rachunkowości

Od 15 lutego do 31 marca przyjmowane są zapisy do drugiej edycji konkursu studenckiego dla przyszłych audytorów Audit OdyssEY. Konkurs adresowany jest do studentów zainteresowanych finansami, rachunkowością i sprawozdawczością finansową.

Podobnie jak w pierwszej edycji, uczestnicy będą rywalizowali w trzech etapach, z których ostatni to wielki finał, który odbędzie się w maju w Warszawie. Do startu mogą zgłosić się 3 lub 4-osobowe drużyny. W pierwszej kolejności do rozwiązania będzie praktyczne zadanie audytowe. Następnie przyjdzie czas na interaktywny webcast i zmierzenie się z symulacją projektu audytorskiego. Wielki finał to zadania dla 10 najlepszych zespołów. Na każdym etapie uczestnicy będą oceniani przez ekspertów z Działu Audytu EY.

Podróż po świecie audytu, której pierwszy etap proponujemy studentom, rozwija nie tylko znajomość finansów i rachunkowości. Dobry audytor musi poznać i zrozumieć zasady sprzedaży, zakupów, wynagrodzeń, zarządzania środkami trwałymi i wielu innych, żeby sprawdzić czy wszystko właściwie działa. Jest także w stałym kontakcie z ludźmi odpowiedzialnymi za kluczowe obszary firmy, dowiadując się wielu ciekawych rzeczy. Buduje dzięki temu nie tylko cenne relacje, ale cały czas rozwija swoje kompetencje – mówi Marcin Zieliński, Partner w Dziale Audytu EY.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne – 20 000 zł dla najlepszej drużyny i 10 000 zł dla zdobywców drugiego miejsca, a także vouchery na szkolenia w EY Academy of Business oraz nagrody rzeczowe. To także szansa na karierę w firmie doradczej, ponieważ na najlepszych czekają również oferty pracy bądź płatne praktyki w EY.

Odbierz bilet do świata biznesu www.AuditOdyssEY.pl