Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkursy Moneta Platina oraz Moneta Aurea wystartowały

Rozpoczęła się rejestracja do kolejnych edycji konkursów Moneta Platina i Moneta Aurea. Ich adresatem są studenci oraz absolwenci zainteresowani audytem, rachunkowością i szeroko pojętą tematyką podatkową.

Obecnie są to największe i najbardziej rozpoznawalne konkursy skierowane do studentów, sprawdzające i promujące wiedzę z dziedziny rachunkowości, sprawozdawczości finansowej oraz podatków. Jednym z organizatorów obu konkursów jest firma doradcza Deloitte.

Konkursy wpisały się już na stałe w kalendarium wydarzeń studenckich – w tym roku odbywa się jubileuszowa, V edycja konkursu Moneta Platina i już VII edycja konkursu Moneta Aurea, w nowej zmienionej formule. Oba wydarzenia skierowane są do studentów szkół wyższych niezależnie od kierunku i trybu studiów oraz do absolwentów. W poprzednim roku zgłosiło się ponad 2 tysiące uczestników. Oznacza to, że przez ostatnie siedem lat w sześciu edycjach Monety Aurei i czterech odsłonach Monety Platiny wzięło udział ponad 20 tysięcy studentów.

Podstawowym warunkiem uczestnictwa w konkursie Moneta Platina, oprócz posiadania statusu studenta lub absolwenta, który skończył uczelnię wyższą nie wcześniej niż na rok przed datą testu eliminacyjnego, jest wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie www.moneta.interia.pl do dnia 31 marca 2011 r..Konkurs składa się z czterech etapów, zakończonych Galą Finałową.

Zasady konkursu Moneta Aurea uległy zmianie w porównaniu do obowiązujących w poprzednich latach. Tegoroczna edycja zakłada przygotowanie pracy pisemnej dotyczącej szeroko pojętej tematyki podatkowej. Autorzy mogą przesyłać swoje eseje, prace licencjackie czy też fragmenty prac magisterskich. Forma wypowiedzi jest dowolna – jej wyboru dokonuje uczestnik. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie http://www.moneta.interia.pl do dnia 20 kwietnia br. i przesłać swoją pracę. 5 najlepszych autorów zostanie zaproszonych w maju 2011 r. na finał do Warszawy i podczas uroczystej gali, będzie odpowiadać na pytania związane ze swoimi pracami. Po zakończeniu prezentacji, Jury składające się z profesorów prawa, wybierze laureatów VII edycji konkursu.

”Oba wydarzenia, od kilku lat cieszą się ogromną popularnością wśród studentów, którzy corocznie reprezentują wysoki poziom wiedzy na temat zagadnień związanych z audytem, rachunkowością i tematyką podatkową. Warto podkreślić, że biorą w nich udział nie tylko osoby z wykształceniem ekonomicznym, ale również przedstawiciele innych specjalizacji.” – mówi Ewa Rzeczkowska, Rzecznik Prasowy Deloitte

Na zwycięzców konkursów czekają atrakcyjne nagrody, m.in. płatne praktyki w firmach, profesjonalne szkolenia z autoprezentacji oraz nagrody pieniężne i rzeczowe.

Studenci zainteresowani udziałem w konkursach, mogą uzyskać więcej informacji na stronie internetowej http://www.moneta.interia.ploraz podczas Dni Monety, odbywających się w ramach Dni Kariery na uczelniach w całej Polsce. W trakcie wydarzenia przedstawiciele Deloitte, przy specjalnie zorganizowanych stoiskach promocyjnych, będą udzielać szczegółowych informacji. Oprócz wsparcia merytorycznego pracownicy firmy pomogą także w praktycznej rejestracji do systemu, gdyż każde stoisko będzie wyposażone w komputer podłączony do Internetu.

Organizatorami obu konkursów są: firma doradcza Deloitte, Presspublika – wydawca dziennika Rzeczpospolita, portal Interia.pl. Ponadto organizatorem Monety Platiny jest AIESEC Polska, a Monety Aurei Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland.