Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nowe edycje konkursów studenckich EY na nowy rok akademicki

Wyjątkowa okazja do zdobycia unikalnego doświadczenia i szansa na sprawdzenie się w roli doradcy podatkowego bądź transakcyjnego w prawdziwych biznesowych sytuacjach. Do tego atrakcyjne nagrody – nawet 30 000 PLN dla zwycięzców, iPady, czytniki Amazon Kindle, a także kariera w firmie doradczej EY.

 

Wszystko to czeka na zwycięzców konkursów studenckich EY, do których zapisy rozpoczęły się wraz ze startem nowego roku akademickiego.

 

Na studentów zainteresowanych wyzwaniami na styku prawa i ekonomii czeka EYe on Tax, przygotowany przez doradców z zespołu Doradztwa Podatkowego i Prawnego EY. Z kolei tym, którzy chcą wejść do świata wielkich transakcji, fuzji, przejęć i restrukturyzacji, dedykowany jest konkurs EY Financial Challenger, przygotowany przez zespół Doradztwa Transakcyjnego EY.

 

Zainteresowanie konkursami studenckimi EY nie wynika tylko z nagród, choć te są oczywiście bardzo atrakcyjne, ponieważ zwycięzcy mogą liczyć nawet na 30 000 PLN i nagrody rzeczowe. To jednak przede wszystkim unikalna wiedza dostępna w ciekawej, angażującej formie konkursów – mówi Anna Woźniak, doświadczony Menedżer ds. Rekrutacji w EY. – Sukces konkursów EY to przede wszystkim praca na realnych case’ach i wyzwaniach, które na co dzień pojawiają się w biznesie. Takie sprawdzone założenia konkursu pozwalają uczestnikom na sprawdzenie umiejętności w praktyce i podjęcie decyzji, czy chcą się rozwijać w tych konkretnych obszarach w przyszłości – dodaje.

 

Potwierdzają to sami uczestnicy. – Na uniwersytecie nie mamy szans na pogłębianie wiedzy podatkowej, ponieważ zazwyczaj uczymy się teorii, a praktyczne kazusy zdarzają się bardzo rzadko. Dlatego konkurs EYe on Tax był dla nas szansą na rozwinięcie się i sprawdzenie, czy podatki naprawdę nas interesują i czy chcemy się z nimi związać – uważa ubiegłoroczna zwyciężczyni Roksana Kałużna, studentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. – Konkurs daje nam przedsmak tego, jak może wyglądać ciekawa praca w dużej firmie doradczej i czym być może będziemy zajmować się w przyszłości. To również okazja do weryfikacji naszych życiowych wyborów – uzupełnia kolejny laureat EYe on Tax Artur Bałazy, student prawa na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Więcej na http://www.eykonkursy.pl/