Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ruszają konkursy EY dla studentów: do wygrania płatne praktyki, szkolenia i nagrody pieniężne o wartości ponad 60 tys. zł

Doradcza firma EY (dawniej Ernst & Young) zaprasza studentów kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych do udziału w konkursach EYe on Tax i EY Financial Challenger. Już od dekady EY otwiera studentom drzwi do kariery. Udział w konkursach daje możliwość poznania specyfiki pracy w branży transakcyjnej i podatkowej, a zwycięzcom firma oferuje płatne praktyki oraz atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe, o łącznej wartości ponad 60 tys. zł. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 18 listopada br.

Zadania do konkursów przygotowują eksperci z działu Doradztwa Transakcyjnego i Doradztwa Podatkowego EY. Uczestnicy mierzą się z zadaniami bardzo zbliżonymi do tych, jakie stawiane są  zawodowym doradcom podatkowym i doradcom ds. fuzji, przejęć i innych transakcji.

Wyzwanie EY Financial Challenger czyli zamknij transakcję
W konkursie EY Financial Challenger biorą udział kilkuosobowe drużyny studentów, których zadaniem jest przeprowadzenie transakcji sprzedaży lub kupna spółki, wykonanie wyceny i przygotowanie odpowiednich analiz finansowych. Uczestnicy sporządzają też rekomendacje dla klientów w zakresie prowadzonych transakcji i poszukują optymalnych rozwiązań realnych problemów. Konkurs oparty jest na studium przypadków, z którymi na co dzień spotykają się doradcy. Analizy finansowe, wyceny spółek, opracowywanie optymalnych rozwiązań biznesowych, towarzyszące temu szybkie podejmowanie trafnych decyzji i siła perswazji, stanowią wyzwania stawiane uczestnikom konkursu i dają przedsmak pracy w branży transakcyjnej. W tym roku odbywa się dziesiąta – jubileuszowa edycja konkursu EY Financial Challenger. 
–  To unikatowy konkurs, który daje możliwość zdobycia ogromnej wiedzy młodym, ambitnym ludziom. Jest również idealną szansą na rozpoczęcie kariery zawodowej. Kilka miesięcy zmagań konkursowych umożliwiło  mi wejście w świat doradztwa transakcyjnego oraz zdobycie wielu umiejętności – zarówno miękkich, jak i twardych. Najważniejszą zaletą EY Financial Challenger’a jest możliwość poznania osób, które mają zainteresowania podobne do moich oraz tych, którzy już osiągnęli sukces i chcą się podzielić zdobytą wiedzą – przyznaje Mateusz Tront, jeden z laureatów poprzedniej edycji konkursu, a obecnie praktykant w dziale Doradztwa Transakcyjnego EY.
Zwycięzcy EY Financial Challenger’a dzielą się kwotą 30 tys. zł, otrzymują oferty płatnych praktyk w EY oraz dostają vouchery na szkolenia w EY Academy of Business

Wyzwanie EYe on Tax, czyli stań przed sądem i wygraj
Konkurs EYe on Tax, organizowany przez EY po raz dziewiąty, daje praktyczną możliwość zapoznania się z pracą profesjonalnych doradców podatkowych. Zespoły studentów – 3 lub 4-osobowe – podczas trzech etapów konkursu rozwiązują problemy z zakresu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego.

W pierwszym etapie konkursu studenci analizują zadania przygotowane przez doradców podatkowych, następnie biorą udział w wirtualnych warsztatach, które mają na celu wyłonienie 10-12 drużyn do finału. Najbardziej emocjonująca część finałowej rozgrywki przyjmuje formę rozprawy sądowej, w której w rolę arbitrów wcielają się m.in. eksperci z działu Doradztwa Podatkowego EY, sędziowie oraz profesorowie.
Michał Goj, Dyrektor z Działu Doradztwa Podatkowego EY: – Z roku na rok konkursy EY cieszą się coraz większym powodzeniem wśród studentów. W poprzednim roku akademickim w obu konkursach wzięło udział ponad 1300 zespołów z całej Polski. Kolejne edycje przynoszą wiele inspirujących spotkań ze studentami oraz dostarczają nam ciekawych doświadczeń. Dostrzegamy ogromne  zaangażowanie ze strony młodych ludzi, dlatego każdego roku z niecierpliwością oczekujemy na rozpoczęcie rejestracji nowych drużyn. Poziom wiedzy, którym wykazują się uczestnicy konkursów, jest imponujący.

EYe on Tax do wygrania jest m.in nagroda pieniężna o wartości 24 tys. zł (do podziału), praktyki w dziale Doradztwa Podatkowego EY oraz vouchery na szkolenia w EY Academy of Business.

Anna Woźniak, Menedżer ds. Rekrutacji w EY przyznaje: – Nasze inicjatywy stwarzają nie tylko możliwość praktycznego skonfrontowania wiedzy zdobytej na uczelniach, ale też dają szansę na rozwinięcie umiejętności miękkich, takich jak komunikatywność, kreatywność, umiejętność pracy zespołowej. Kwalifikacje te, z punku widzenia pracodawcy, liczą się w pracy tak samo jak przygotowanie merytoryczne kandydatów. Dla niektórych więc to właśnie udział w konkursach jest trampoliną do kariery zawodowej w branży doradczej. Wielu uczestników podkreśla również, że konkursy dają nieocenioną możliwość zawarcia nowych profesjonalnych znajomości wśród pracowników EY, a także wśród studentów. Ten kapitał zostanie z nimi na wiele lat.
Zgłoszenia do konkursu EYe on Tax i EY Financial Challenger przyjmowane są do 18 listopada br.