Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Reamonn – dwa koncerty w Polsce

Reamonn, czyli wirtuozi gitarowych riffów i namiętnych nastrojów ponownie w Polsce. Zespół zagra dwa koncerty: 1 kwietnia we Wrocławiu i 2 kwietnia w Warszawie.

Gdy wydali pierwszy przebój -„Supergirl”- świat zwariował na ich punkcie. Szturmem zdobyli listy przebojów, a ich piosenki zdominowały stacje radiowe. Nie bez przyczyny są uważani za groźnego konkurenta dla U2. Choć grają dość krótko, mają już na koncie kilka platynowych płyt.

Koncerty w Polsce odbędą się:

01.04 – Wrocław: W-Z
Start: 20.00
Bilety: 90zł (przedsprzedaż), 110zł (w dniu imprezy)

02.04 – Warszawa: Stodoła
Start: 20.00
Bilety: 100zł (przedsprzedaż), 120zł (w dniu imprezy)

REAMONN
Od samego początku było wiadomo, że urodzili się, aby grać razem. Reamonn to rockowy fenomen – mocne, melodyjne brzmienie, jasno określony styl i ogromny talent. Z dnia na dzień podbili świat. Z czasem było tylko coraz lepiej: każdy nowy album przynosił kolejne hity: „Alright”, „Josephine”, „Star”, „Sunshine Baby”, „Supergirl”, „Waiting There For You”, a ostatnio – „Promise”.

Reamonn to niemiecka formacja rockowa założona przez irlandzkiego, charyzmatycznego frontmana – Rea Garvey. Zespół powstał w 1998 roku w nietypowy sposób- Rea skompletował grupę dając ogłoszenie w gazecie. Muzyka Reamonn to mieszanka nowoczesnego rocka z elementami popu. Sami członkowie zespołu deklarują, że grają taką muzykę, jakie jest ich życie – mieszankę namiętności, energii, harmonii i hałasu. Na ich koncertach panuje atmosfera intymności i tajemniczości. Oryginalny głos wokalisty, Rea, zwanego „szalonym profesorem”, oraz elektryczne pulsowanie perkusji i basu są podstawą mocnego i pełnego energii brzmienia. Od samego początku wytwórnie fonograficzne biły się o wschodzącą gwiazdę, dostrzegając ogromny potencjał.

Debiutancki album „Tuesday” otworzył Reamonn drogę do sławy i w miesiąc po premierze przyniósł im platynową płytę. Ich pozycję na rynku muzycznym umocniły dwa kolejne rewelacyjne single – „Josephine” i „Waiting There For You”. W 2000 roku nastąpił przełom w ich karierze, kiedy to zagrali 200 koncertów w ramach międzynarodowej trasy z HIM. Kolejne albumy, „Dream No. 7” i „Beautiful Sky” z przejmującą balladą „Star” o konfliktach pokoleniowych, przyniosły dalsze sukcesy i zapewniły zespołowi czołowe miejsce na światowych listach przebojów. W 2006 roku Reamonn wydał nowy album „Wish”, promowany singlem „ Promise”. Najnowsza płyta w spójny sposób wyraża ideę poszukiwania odpowiedzi na pytanie o to, czego naprawdę pragniemy. Zdaniem członków zespołu jest to najlepszy album w ich dotychczasowej karierze.

Dziś Reamonn to uznana gwiazda, dająca spektakularne koncerty. Do wspólnych występów zaprosili ich U2, Guns’n’Roses, Metallica, Depeche Mode, Placebo, Bon Jovi i Guano Apes. Ich popularność rośnie w zawrotnym tempie. Nawet wielkie gwiazdy są pod ich wrażeniem – na rozdaniu nagród Grammy Mariah Carey z dumą paradowała w koszulce z napisem „Supergirl”.

Więcej informacji: www.stodola.pl