Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rozpoczynasz studia? Zaadaptuj się!

Obozy adaptacyjne to doskonała okazja, aby jeszcze przed rozpoczęciem studiów poznać ciekawych ludzi, aktywnie i bezstresowo rozpocząć nowy rok akademicki, a także poznać studiowanie „od środka”. Każdego roku uczelnie lub organizacje studenckie oferują bogatą ofertę wyjazdów integracyjnych. Poniżej przedstawiamy najciekawsze z nich.

 

ADAPCIAK 2017 – OBÓZ ADAPTACYJNY UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO – 4-9 września 2017

Obozy adaptacyjne organizowane przez Parlament Studentów Uniwersytetu Gdańskiego są idealnym miejscem integracji środowiska akademickiego. Dzięki kadrze, składającej się ze studentów starszych lat, możliwe jest tu zapoznanie się z realiami uczelni przed rozpoczęciem nauki, co znacznie ułatwi studiowanie. Uczestnictwo w obozie sprawi, że miejsce w którym będziecie spędzać swój czas przez najbliższe lata stanie się bardziej przyjazne.

Więcej informacji na stronie: http://www.adapciak.ug.edu.pl/

 

XV OBÓZ ADAPTACYJNY JAWORKI 2017 – 8-12 września 2017-07-11

Obóz organizowany przez AKT Rozdroże zapewnia wiele wspaniałych wrażeń, m.in. możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, którzy podobnie również zaczynają swoją przygodę ze studiowaniem na UJ, spędzenia 5 dni w samym sercu najbardziej malowniczych gór Polski – Pienin oraz otrzymania wielu praktycznych informacji o studiach od studentów starszych lat.

Więcej informacji na stronie: http://www.rozdroze.com/jaworki/

 

ADAPCIAK – OBÓZ ADAPTACYJNY UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU – 02-10 września 2017

Adapciak, czyli dziewięciodniowy obóz dla nowicjuszy Uniwersytetu Ekonomicznego, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wyjazdów we Wrocławiu. Słyszeli o nim i zazdrościli uczestnikom studenci ze wszystkich szkół wyższych stolicy Dolnego Śląska. Świetna zabawa (od rana do rana!), poznawanie tajników uczelni, zaszczepienie aktywności studenckiej, integracja z ogromem pierwszoroczniaków, to tylko niektóre składowe wyjazdu.

Więcej informacji na stronie: http://adapciak.ue.wroc.pl/

 

CAMPUS UW 2017 – WYJAZD AKADEMICKI UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO – 28 sierpnia – 2 września 2017

Campus UW Stegna 2017, to niesamowita podróż do raju na ziemi, czyli naszej polskiej, nadmorskiej Stegny.  Podczas tygodniowego spotkania studenci mają okazję zapoznać się ze sobą i zaadaptować do specyficznego, studenckiego klimatu. Campus to szansa na znalezienie nowych przyjaciół, zainteresowań, partnerów do wspólnego mieszkania, miłości, szczęścia, pomysłu na życie i… wielu innych pozytywnych chwil, które pozostaną z Wami na zawsze.

Więcej informacji na stronie: http://www.campusakademicki.com.pl/news.php

 

ADAPCIAK POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ – 10-17 września 2017

Jest to wydarzenie podczas którego blisko 200 studentów Politechniki Łódzkiej ma okazję poznać smak studenckiego życia tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego. Głównym celem obozu jest przekazanie informacji i zasad dotyczących studiowania na Politechnice Łódzkiej, zachęcanie do czynnego udziału w organizacjach studenckich i kołach naukowych oraz integracja z nowymi studentami, jak i z kadrą – osobami już studiującymi na Politechnice Łódzkiej, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z Uczelnią oraz zawsze będą służyć dobrą radą.

Więcej informacji na stronie: http://adapciak.samorzad.p.lodz.pl/

 

ADAPCIAK PARLAMENTU STUDENCKIEGO UE W KATOWICACH – 31 sierpnia – 9 września 2017

Adapciak w Zakopanem jest największym obozem adaptacyjnym, w którym co roku uczestniczy ponad 100 studentów rozpoczynających swą naukę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Na obozie nowo przyjęci studenci mają szansę przeżyć jedną z najwspanialszych przygód swojego życia, poznając przy tym tajniki studiowania na Uniwersytecie Ekonomicznym, a także zawierając mnóstwo nowych znajomości.

Więcej informacji na stronie: http://adapciak.com/

 

ADAPCIAK UMK 2017 – 01-05 września 2017-07-11

Adapciak to wspaniała przygoda, nowe znajomości oraz wymarzony start w życie studenckie, którego wszyscy będą Wam zazdrościć. Program tegorocznego obozu obfituje w wiele atrakcji tj. szkolenia studenckie, chrzest studencki, zwiedzanie Helu i Torunia/Bydgoszczy, wielkie grillowanie oraz przede wszystkim wakacyjny klimat polskiego morza!

Więcej informacji na stronie: http://www.adapciak.umk.pl/