Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Savage Republic w Polsce

16 marca we Wrocławiu odbędzie się jedyny w Polsce koncert grupy Savage Republic oraz Job Karma. To wielkie wydarzenie będzie miało miejsce w klubie ODA FIRLEJ.

SAVAGE REPUBLIC (USA)
Grupa założona w 1981 roku w Los Angeles zasłynęła dynamicznymi, sugestywnymi i pełnymi mocy koncertami, które nierzadko odbywały się w tak nietypowych miejscach jak np. dno wyschniętego jeziora, parkingi czy tunele. Intensywne, plemienne rytmy wykuwane m.in. za pomocą różnego rodzaju „instrumentów” rodem ze złomowiska (płonące beczki, sprężyny, kawałki blachy), przenikają przez pajęczynę przesterowanych charakterystycznie gitar i morderczego basu. Zawsze stali z dala od muzycznego mainstreamu, mimo to zainspirowali masę zespołów. To na nich wzorowali się Sonic Youth, do inspiracji ich muzyka przyznawali się Neurosis a nawet REM. Dla fanów wyżej wymienionych a także Test Dept. i Einsturzende Neubauten absolutny mus!
Więcej informacji znajdziecie na:
 
http://www.mobilization.com/ (strona wytwórni)
http://profile.myspace.com/savagerepublic (tu można posłuchać muzyki i obejrzeć fragment koncertu z 2006)
http://www.youtube.com/watch?v=Vi21mWTcTI8   (tu można obejrzeć fragment koncertu)
 
JOB KARMA (PL)
Wrocławski projekt audiowizualny penetrujący ambientowo – transowe rejony postindustrialnej estetyki założony w 1997. Grupę tworzą: Maciej Frett i Aureliusz Pisarzewski zaś za stronę wizualną odpowiedzialny jest Arkadiusz Bagiński.
W swoich występach live formacja łączy elementy sztuki performance oraz video – art, ukazując w nich relacje człowiek-maszyna i człowiek-sacrum, a także powolny upadek wszelkich wartości, kosztem postępującej komercjalizacji codziennego funkcjonowania jednostki i społeczeństw. W starannie przygotowanej warstwie muzycznej grupa łączy analogowo – cyfrowe brzmienia instrumentów elektronicznych, zapętlone filmowe sekwencje dialogowe oraz spreparowaną transową rytmikę.
Dotychczas zespół zrealizował kilka pełnowymiarowych CD oraz DVD wydanych we Włoszech, USA i w Polsce. W kwietniu ukaże się nowa płyta zespołu pt. „Tschernobyl” zainspirowana wyjazdem do zamkniętej strefy wokół reaktora w Czarnobylu.
Wiecej informacji znajdziecie na:
www.jobkarma.pl  
http://myspace.com/jobkarma (tu można posłuchać muzyki i obejrzeć fragment koncertu)
organizator: Industrial Art
 
strona klubu:
kontakt /rezerwacje: