Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Spotkanie z prezenterem radiowej Trójki

5 czerwca w krakowskim klubie Pod Jaszczurami w ramach Salonu Literacko-Muzycznego odbędzie się spotkanie z Markiem Niedźwieckim, najpopularniejszym prezenterem radiowym w kraju.

Spotkanie połączone będzie z promocją nowej książki Marka Niedźwieckiego „Lista Przebojów Trójki cz. II 1994-2006”.
 
Dziennikarz karierę zaczynał w studenckim łódzkim Radiu Żak, później trafił do Radia Łódź, by przejść do radiowej Trójki. Z tą rozgłośnią związany jest od 1982 roku. Prowadzi „Listę Przebojów Programu III”, która doczekała się już ponad 1300 notowań i jest najważniejszym muzycznym zestawieniem w kraju.
Od autora:
 
Nazywam się Marek Niedźwiecki. Pracuję w radiu. Wymarzyłem sobie tę pracę jeszcze w dzieciństwie. (.) Kiedy w kwietniu 1982 roku Trójka wracała do życia na antenie, dostałem wiadomość, że spełni się nagle moje największe marzenie. Andrzej Turski zaproponował mi prowadzenie Listy Przebojów Programu Trzeciego! Co mam napisać? Że byłem szczęśliwy? Tak. 24 kwietnia 1982 roku poprowadziłem pierwsze wydanie audycji. A potem minęło 25 lat. No nie tak od razu. Po 650 notowaniach ukazała się książka z listą, zawierająca także coś w rodzaju „dziennika Pana Marka”. Minęło następnych 650 notowań i mamy to nowe wydawnictwo. Dziennik, pamiętnik, życie całe. Lista stała się moją rodziną, słuchacze przyjaciółmi. Ilu maja Państwo wiernych i dobrych znajomych od 25 lat? A my jesteśmy. Wystarczy wrzucić Trójkę w każdy piątek o 19. Mam nadzieję, że w tej książce odnajdziecie także kawałek swojego życia, wiele wspólnych wspomnień. Dobrych i złych, bo takie jest nasze życie. I daje i zabiera. Czas płynie. Moim zdaniem za szybko, ale nic na to nie możemy poradzić. A że wspomnienia są najpiękniejsze, zapraszam!
Więcej informacji na www.podjaszczurami.pl