Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Sprawdźcie studenckie rozgłośnie radiowe

Media studenckie w Polsce ciągle się rozwijają, stając się bardzo ważnym elementem kultury studenckiej. W rozgłośniach radiowych wielu młodych ludzi zbiera pierwsze dziennikarskie szlify i zdobywa doświadczenie. Zobaczcie, jakie rozgłośnie są w Waszej okolicy!

 

Index

Akademickie Radio Index to zielonogórska rozgłośnia nadająca od 1998 roku na falach 96,0 FM, będąca częścią portalu wZielonej.pl. To platforma intensywnego informowania o aktualnych, lokalnych, krajowych i światowych newsach, a także nowinkach społecznych, sportowych i kulturalnych. Wiodące hasło rozgłośni – Zielona Góra Muzyki – dobrze oddaje jej główny profil. Radio promuje różnorodne oblicza dźwięków, serwując także ciekawe audycje. Zasięg nadawania Radia Index obejmuje Zieloną Górę oraz okolicę. Możliwe jest słuchanie rozgłośni w internecie.

https://www.facebook.com/index96fm/

 

Centrum w Lublinie

Akademickie Radio Centrum to rozgłośnia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie o charakterze akademicko-miejskim. Od 25 lat nadaje na falach 98,2 FM. Stacja bazuje na muzyce rockowej. Emituje także programy publicystyczne oraz serwisy informacyjne, kulturalne i sportowe.

https://centrum.fm/

 

Politechnika Wrocławska – Radio LUZ

Akademickie Radio LUZ to niekomercyjna rozgłośnia Politechniki Wrocławskiej tworzona przez studentów wszystkich wrocławskich uczelni. Szeroka gama współczesnych brzmień i animacja życia kulturalnego miasta – do usłyszenia na 91.6 FM.

http://radioluz.pwr.edu.pl/

 

Uniwersytet Gdański  – Radio Mors

Mega Otwarte Radio Studenckie Uniwersytetu Gdańskiego tworzą studenci różnych trójmiejskich uczelni. Nadajemy 24 godziny na dobę poprzez stronę internetową http://www.mors.ug.edu.pl/. W Radiu MORS usłyszysz dużo dobrej muzyki i wiele audycji zrobionych przez studentów dla studentów.

 

Radio Centrum Rzeszów

Akademickie Radio Centrum Rzeszów nadaje na falach 89,00 FM. To pierwsza niezależna rozgłośnia radiowa w Polsce południowo-wschodniej, a także pierwsza lokalna stacja komercyjna w Rzeszowie. Atutem radia jest bogata oferta programów autorskich, w tym o tematyce edukacyjnej, kulturalnej, sportowej i akademickiej. Niezwykle popularne są liczne bezpośrednie transmisje sportowe oraz audycje naukowe.

http://radiocentrum.pl/

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach – AS Radio

AS jest pierwszym w historii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach radiem studenckim, które nadaje z samego serca uczelnianego kampusu. Programy przygotowywane przez zespół redakcyjny podejmują tematy związane m.in. z życiem studenckim, a muzyczny profil stacji nie jest skoncentrowany na określonym gatunku muzyki, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

https://asradio.ue.katowice.pl/

 

Radio Kampus

Radio Kampus to #SAMESZTOSY. Elektronika, rap, kultura miejska – same sztosy! Kampus to miejska stacja, którą współtworzą studenci, didżeje i artyści. Jesteśmy rozgłośnią Uniwersytetu Warszawskiego, nasz zespół to w dużej mierze wolontariusze, którzy pod okiem (parę lat) starszych (stażem) koleżanek i kolegów poznają dziennikarstwo radiowe w praktyce. Uczymy i przy tym tworzymy najciekawsze radio w eterze!

https://radiokampus.fm/

 

 

Radio Sygnały

Nowoczesne studenckie radio internetowe z długimi tradycjami. Powstaliśmy 24 kwietnia 1957 roku i przez długie lata działaliśmy jako studencki radiowęzeł w akademikach na terenie Wyższej Szkoły Pedagogicznej (późniejszego Uniwersytetu Opolskiego) w Opolu. Dzięki globalnej sieci można nas słuchać w każdym zakątku Ziemi, co daje nam zdecydowaną przewagę nad tradycyjnymi stacjami FM, przy czym jakością dźwięku i specyfiką programu na pewno im nie ustępujemy. Program skierowany jest głównie do młodych ludzi, ale u nas każdy znajdzie coś dla siebie!

http://www.radiosygnaly.pl/

 

UJOT FM

Radio internetowe Uniwersytetu Jagiellońskiego, tworzone przez 132 studentów… ale nie tylko dla studentów. Poza najświeższymi informacjami z Krakowa i całego świata proponujemy prawdziwe zatrzęsienie audycji autorskich, poświęconych zarówno zagadnieniom naukowym, jak i rozrywkowym. Politycznym, jak i sportowym. Dodatkowo, prowadzimy słuchaczy przez najróżniejsze gatunki muzyczne, przeplatając je soczystymi, rockowymi solówkami, będącymi największą siłą naszego radia. Pierwsza transmisja odbyła się 4 maja 2015 r., przygotowania do niej ruszyły dużo wcześniej.

https://ujot.fm/

 

Radio Akadera

Od radiowęzła akademickiego po profesjonalne wyposażone studio – „Radio Akadera” istnieje już od ponad 50 lat. Jest stacją koncesjonowaną, należy też do grupy Polskich Rozgłośni Akademickich. Akadera nadaje na częstotliwości 87,7 MHz. Zasięg stacji to Białystok i okolice w promieniu ponad 50 km. Obecnie rozgłośnia ma ponad 77 tys. słuchaczy, co daje rekordowy wynik 8% słuchalności w mieście i regionie
(wg raportów Radio Track Millward Brown). Radio Akadera to jedyna alternatywna, rockowa rozgłośnia w woj. podlaskim.

https://akadera.bialystok.pl/

 

Radio Afera

Jesteśmy akademicką rozgłośnią Politechniki Poznańskiej. Nadajemy od 1971 r. W eterze słychać nas od 1990 r., a od 2002 r. także w internecie. Afera to miejsce, gdzie zdobywa się znajomości i umiejętności na całe życie. Zaczynali u nas dziennikarze, którzy teraz pracują w całej Polsce. Bez oporów gramy ROCKOWO i ALTERNATYWNIE, dostarczając najlepszą mieszankę w eterze. Sesja czy nie, w każdym tygodniu emitujemy ponad 30 różnych audycji autorskich, które przykuwają do radia. Albo komputera. Albo smartfona.

https://www.afera.com.pl/

 

Radio Żak

Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej należy do jednych z najstarszych rozgłośni akademickich w Polsce. Można nas słuchać na częstotliwości 88,8 MHz w Łodzi i okolicach, a przez internet na całym świecie. Żak jest jedyną radiostacją w Polsce w pełni zarządzaną przez samych studentów, którzy za swą pracę nie pobierają wynagrodzenia, bowiem nasza działalność opiera się na wolontariacie. Nasza ramówka może poszczycić się programami autorskimi o tematyce kulturalnej, społecznej, muzycznej, sportowej i publicystycznej.

https://www.zak.lodz.pl/

 

UWM FM

Radio UWM FM to olsztyńska rozgłośnia akademicka, która powstała w 2000 roku z połączenia dwóch radiowęzłów: Radia Kortowo oraz Radia Emitor. Radio UWM FM, będąc własnością uniwersytetu, nabiera szczególnego, niepowtarzalnego charakteru w skali regionu, stając się kuźnią młodych talentów dziennikarskich. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż główna część załogi tworzącej program to osoby młode, często będące w trakcie zdobywania wyższego wykształcenia. Według zapisów koncesyjnych Radio UWM FM jest rozgłośnią lokalną, nadającą w mieście Olsztynie i jego okolicach (do 30 km).

http://www.uwmfm.pl/

 

Radio Meteor

Swoją nazwę Radio Meteor zawdzięcza leżącym nieopodal Kampusu Morasko jeziorom meteorytowych. Radiostacja rozpoczęła swoją działalność 13 lutego 2012 roku. Radio Meteor pozostaje w stałej współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Działalność radia została doceniona podczas festiwalu Transatlantyk 2015, podczas którego na Placu Wolności w Poznaniu emitowano słuchowisko stworzone przez radiostację. W 2015 roku radio kandydowało w plebiscycie ProJuvenes na najlepsze medium studenckie w Polsce.

https://meteor.amu.edu.pl/

 

Radio Sfera

SFERA istnieje od 1996 roku, kiedy to brawurowo połączyły się dwie rywalizujące ze sobą od kilkudziesięciu lat rozgłośnie studenckie. Jednak tradycja radiofonii studenckiej w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika sięga połowy lat 50. ubiegłego wieku.

http://www.sfera.umk.pl/