Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studentko! Wygraj płatny staż IT u liderów branży!

Do 30 kwietnia trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu, w którym do wygrania są płatne staże IT u liderów branży. Konkurs o staż w ICT dla studentek jest częścią projektu społecznego "Dziewczyny w Nowych Technologiach".

Wszystkie działania w ramach tej inicjatywy zostały objęte Patronatem Honorowym Anny Komorowskiej, Pierwszej Damy RP. Celem projektu jest podkreślenie roli kobiet w sektorze nowoczesnych technologii oraz przełamywanie stereotypów w tym zakresie. Głównym organizatorem konkursu jest Urząd Komunikacji Elektronicznej, wspierany przez Partnerów projektu, którzy są jednocześnie fundatorami staży: Motorola Solutions, Cisco Systems Polska, SAS Institute, Sygnity, Microsoft Polska oraz TVP.

 

W konkursie mogą wziąć udział studentki II roku i wyższych lat kształcące się na kierunkach: informatyka, elektronika i telekomunikacja. Zadaniem uczestniczek jest zmierzenie się z autorskimi zadaniami przygotowanymi przez każdego z Partnerów.

 

Nagrodami w konkursie są minimum 3-mięsięczne staże w wybranej firmie partnerskiej. Warunki odbywania stażu, w tym termin jego rozpoczęcia, laureatka ustala sama w porozumieniu z fundatorem nagrody.

 

Wszelkie szczegóły dotyczące tegorocznej edycji konkursu znajdują się na stronie:

 

Inicjatywa „Dziewczyny w Nowych Technologiach” została zainicjowana przez Magdalenę Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Projekt jest ściśle związany z obchodami Światowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nowych Technologiach. W tym roku święto przypada 24 kwietnia.

 

Projekt wspierają także Partnerzy Akademiccy: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna, Politechnika Wrocławska, Politechnika Krakowska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Częstochowska oraz Politechnika Gdańska.