Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Szukaj pracy na www

Przegląd największych, najciekawszych i najbardziej użytecznych portali pracowych.

Bezrobocie.net

Nasze poszukiwania pracy rozpocznijmy od portalu www.bezrobocie.net. Znajdziemy tutaj aktualne informacje związane z prawem pracy – kodeks pracy, ustawę o promocji zatrudnienia czy wzory umów o pracę. Strona zawiera ogromną ilość informacji niezbędnych przy szukaniu pracy: o urzędach, o tym, jak przygotować się do poszukiwań pracy, o niezbędnych w tym procesie dokumentach czy o technikach rekrutacyjnych. Znajdziemy tutaj także wiele porad, m.in. jak założyć własną firmę czy skąd wziąć pieniądze na tego rodzaju działalność. Cenne są także statystyki i informacje np. o średnim wynagrodzeniu czy wysokości bezrobocia. Godny polecenia jest dział „Student”.

 
Fmcg.eurostudent.pl

Wchodząc na www.fmcg.eurostudent.pl, dowiemy się, czym zajmuje się branża FMCG (czyli branża dóbr szybkozbywalnych) i… przekonamy się, że stwarza ona możliwości rozwoju praktycznie każdemu, bez względu na zainteresowania i (u)kończony kierunek studiów. Znajdziemy tutaj informacje o tym, jak wygląda praca w branży przy realizacji konkretnych projektów np. produkcji czy promocji produktów („Branża na co dzień”), zapoznamy się z wymaganiami pracodawców stawianymi kandydatom do pracy („Branżowe kompetencje”), a pojawiające się wątpliwości wyjaśnimy, czytając „Pytania do branży”, czyli odpowiedzi specjalistów z firm FMCG na najczęściej zadawane pytania. Nie brakuje opisów programów rekrutacyjnych i wybranych działów. www.fmcg.eurostudent.plto strona przygotowana przez „Magazyn Akademicki Eurostudent” we współpracy z pięcioma firmami: Grupa Żywiec, Masterfoods, Procter & Gamble, Philip Morris i Unilever.

 
Hrk.pl

Portal Hrk.pl to przede wszystkim wyszukiwarka ofert pracy w całym kraju (poprzez lokalizację, dział, słowo kluczowe). Jeżeli jednak chcielibyśmy, aby oferty pracy – z wybranej kategorii – przychodziły na nasza skrzynkę, wystarczy podać swój e-mail i wybrać kategorię interesujących nas ogłoszeń. Mamy także możliwość dodania swojego CV do bazy ofert, co zwiększa szansę na znalezienie pracy. Jeśli szukamy informacji z określonej branży, pomocny okaże się serwis branżowy, zawierający informacje m.in. o branżach, stanowiskach, szkoleniach czy wynagrodzeniach. Informacje dotyczące pracy dla studentów znajdziemy w dziale „Student”. Mało? Więcej możliwości będziemy mieć po zalogowaniu. Rejestracja da nam dostęp do Centrum Zarządzania Karierą, czyli możliwość administrowania wybranymi ofertami pracy, korespondencji z potencjalnymi pracodawcami czy otrzymywanie informacji o bieżących procesach rekrutacji, w których bierzemy udział. Otrzymamy dostęp do zaawansowanych narzędzi i generatorów dokumentów aplikacyjnych oraz do najnowszych informacji z rynku pracy w postaci „HR Kurierów”. Będziemy mogli także wziąć udział w bezpłatnym kursie języka angielskiego.

 
Jobpilot.pl

Głównym atutem portalu Jobpilot.pl jest rozbudowana wyszukiwarka ofert pracy – w kraju i za granicą. Poza tym, zajdziemy tu prezentację firm i pracodawców, a po zarejestrowaniu się będziemy mogli stworzyć prezentację CV, otrzymywać najświeższe informacje z rynku pracy i wybrane oferty na skrzynkę. Wiele przydatnych podczas szukania pracy informacji znajdziemy w „Magazynie Kariery” (m.in. wzory dokumentów: CV, LM, prezentacja zawodów, raporty płacowe, raporty rynku pracy, a także kalkulator wynagrodzenia z brutto na netto i odwrotnie). Możemy także, dzięki formularzom oceny, zbadać swoje predyspozycje, poznać mocne strony czy określić cele zawodowe.

 
Jobs.pl

Jak większość portali związanych z pracą także www.jobs.pl posiada wyszukiwarkę ofert pracy. Warto jednak zwrócić uwagę na bardzo rozbudowaną wyszukiwarkę ofert pracy za granicą. Poza tym, znajdziemy tutaj bazę doractw personalnych wraz z aktualnymi ofertami pracy. Ciekawym przedsięwzięciem jest „Pracownia Kariery”, która umożliwia skorzystanie z pomocy specjalistów (mailowo lub telefonicznie) podczas szukania pracy, pisania CV czy też LM. Oczywiście znajdziemy tu także wzory życiorysów, a kiedy już będziemy mieć gotowe profesjonalne CV, będziemy mogli dodać je do bazy. Jobs.pl powstał w marcu 1998 roku jako pierwszy w Polsce i Europie Środkowej Internetowy Serwis Pracy.

 
Jobuniverse.pl

To internetowy serwis rekrutacyjny dla specjalistów z branży IT. Aby mieć dostęp do wielu możliwości, warto się zarejestrować. Posiadając własne konto „Mój JobUniverse” możemy: stworzyć przy pomocy kreatora profesjonalne CV, zamieścić życiorys w bazie (możliwość anonimowego CV), napisać i zachować do pięciu listów motywacyjnych, które wykorzystamy, ubiegając się o pracę w wybranych firmach. Na „JobUniverse” możemy także znaleźć profile pracodawców branży IT i rozbudowany serwis prawny zawierający m.in. wzory umów czy takie dokumenty jak świadectwo pracy czy zakaz konkurencji. Jest tu także wyszukiwarka ofert pracy w Polsce i za granicą, a dzięki usłudze „Job Alert” otrzymamy e-mailem najnowsze oferty pracy.

 
Praktyki.eurostudent.pl

To wortal, który powinien odwiedzić każdy student, szukający informacji o praktykach, stażach i pracy. Serwis „Praktyki, staże, rekrutacje” zawiera zestawienie ofert najlepszych pracodawców, którzy poszukują najlepszych pracowników wśród studentów i absolwentów. Główną jego zawartość stanowią aktualne informacje o prowadzonych rekrutacjach, prezentowane w ramach działu „Praktyczne Oferty”. Dzięki wyszukiwarce serwis umożliwia zarówno łatwe dotarcie do konkretnej oferty, jak i szczegółowe zapoznanie się profilem wybranej firmy. „Praktyczne newsy” obejmują aktualne wydarzenia i najnowsze artykuły dotyczące kariery. Dział „Praktyczny Sprawdzian” umożliwia zweryfikowanie własnej wiedzy na tematy rekrutacyjne, natomiast w „Praktycznych Terminach” znajdziemy daty związane z Dniami Kariery, targami pracy, spotkaniami pracodawców ze studentami, a także terminy zgłoszeń na konkretne konkursy, praktyki bądź staże (co ułatwia szybkie rozeznanie się w różnych procesach rekrutacyjnych). Dopełnienie całości stanowią moduły z „Poradami specjalistów”, prezentujące wypowiedzi przedstawicieli firm na tematy rekrutacyjne.

 

***
Warto sprawdzić

Praca.gazeta.pl to przede wszystkim wyszukiwarka ofert pracy w kraju i za granicą. Są tutaj informacje z rynku pracy, poradniki i wzory dokumentów. Możemy także na krótkich filmach zobaczyć, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. W razie jakichkolwiek problemów związanych z poszukiwaniem pracy możemy zadać pytanie ekspertowi. Na internetowym kursie podszkolimy nasz angielski.

 

Dużym atutem strony www.praca.pl jest rozbudowany słownik stanowisk, a także poradniki – od momentu rozpoczęcia poszukiwań pracy, po zmianę. Są tutaj także oferty pracy, baza CV i dział student.

 

Psz.praca.gov.pl to portal publicznych służb zatrudnienia. Stanowi bazę wiedzy związanej z poszukiwaniem pracy oraz bogate źródło informacji o badaniach rynku pracy i ofert pracy urzędów pracy.

 

Serwis Przedstawiciele.pl powstał w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie pracodawców na specjalistów w takich zawodach, jak przedstawiciel handlowy czy handlowiec. Jeżeli zatem szukamy pracy związanej z marketingiem czy ekonomią, zerknijmy do wyszukiwarki ofert pracy z tej branży.

 

JobMed.pl to portal pracy dla lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów oraz osób szukających pracy w placówkach medycznych. Istnieje możliwość umieszczenia własnego ogłoszenia. Całości dopełniają newsy medyczne i forum dyskusyjne.