Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

TOOL gwiazdą Metal Hammer Festiwal

12 sierpnia w katowickim Spodku zagra kultowa amerykańska formacja TOOL. Obok zagranicznej gwiazdy zagrają też Dir En Grey, Coma oraz Delight.

Ostatnia, szósta płyta zespołu – „10 000 Days” – w pierwszym tygodniu sprzedaży trafiła na czołowe miejsca list przebojów i Billboard Top. Po oszałamiającym sukcesie krążka Tool rozpoczął trasę koncertową, na której znalazła się również Polska.

 

Sierpniowy koncert będzie czwartą wizytą grupy nad Wisłą. Po raz pierwszy Tool zagrał w Polsce w 2001 roku w czerwcu, a rok później wystąpił w maju, jako jedna z gwiazd Ozzfestu. Ostatni koncert odbył się w zeszłym roku i uznany został za jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce.

 

W tym roku obok Toola wystąpi niezwykle popularna japońska formacja Dir En Grey, która swoje płyty sprzedaje w milionowych nakładach. Azjatycka grupa cieszy się popularnością także w Europie, o czym świadczą sprzedające się na pniu bilety na ich koncerty. Wejściówki na londyński występ Dir En Grey rozeszły się w ciągu kilku minut.

 

Jako polski support zagrają Coma i Delight. Wywodząca się z Łodzi Coma to w tym momencie najpopularniejsza rockowa grupa w naszym kraju. Ich ostatnia płyta „Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków” nagrodzona została Fryderykiem w kategorii rock/metal.

 

Delight to z kolei grupa, która początkowo grała gothic metal z wpływami power metalu, a obecnie bliższa jest nowoczesnemu rockowi z wpływami muzyki elektronicznej. Jest to jedyny polski zespół wydający swoje płyty w renomowanej wytwórni Roadrunner Records.

12.08.2007 – Metal Hammer Festiwal 2007, Katowice, Spodek
TOOL
Dir En Grey
Coma
Delight
+ special guest

Otwarcie bram: 15.00
Początek festiwalu: 17.00

Ceny biletów:
Sektor niebieski: 135 PLN/145 PLN
Płyta: 155 PLN/170 PLN
Sektor czerwony: 165 PLN/180 PLN
Sektory H i J: 250 PLN/275 PLN
Loża: 350 PLN/400 PLN

Więcej informacji na stronie:
www.metalmind.com.pl