Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wielki Konkurs Jubileuszowy Eurostudenta!

Przy okazji urodzin zwykle dostaje się prezenty, a Eurostudent je… rozdaje! Weź udział w naszym jubileuszowym konkursie, by wygrać jedną z atrakcyjnych nagród.

Praca marzeń. Stwórz karierę, którą pokochasz
Helen Tupper, Sarah Ellis

Wydawnictwo Znak Żyjemy w świecie, w którym częste i płynne zmienianie ról, branż czy lokalizacji staje się normą. Ta nowa rzeczywistość
może być stresująca i przytłaczająca, ale jeśli wiesz, jak się w niej poruszać, okazuje się pełna możliwości, wolności i sensu. Bez względu na to, na jakim etapie swojej drogi zawodowej jesteś, dzięki temu poradnikowi rozpoznasz swoje mocne strony, zdefiniujesz wartości, które cię motywują, zyskasz pewność siebie, zbudujesz lepsze sieci kontaktów i dowiesz się, jak wykorzystać swoje możliwości. Praca marzeń. Stwórz karierę, którą pokochasz to karierowe antidotum na bolączki każdego, kto się zastanawia, dlaczego aktualna praca nie daje mu szczęścia, oraz wszystkich, którzy chcą olać wyścig szczurów i zaprojektować swoją przyszłość, lecz nie wiedzą, od czego zacząć. Nadaj kierunek swojemu rozwojowi zawodowemu i odkryj pełnię swojego potencjału. Weź długopis w dłoń i DOSŁOWNIE zaprojektuj karierę swoich marzeń!

30 dni do zmian. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni.
Wydanie II
Edyta Zając
Wydawnictwo Sensus

Życie jest nieustanną zmianą. Rodzimy się maleńcy i bezbronni, rośniemy, zdobywamy nowe umiejętności, dojrzewamy, podejmujemy poważne obowiązki, starzejemy się. Świat wokół nas też nie trwa nieruchomy. To naturalne – w życiu nic nie jest stałe i nic nie jest wieczne. Niby to wiesz, ale czy czasem nie masz niepokojącego wrażenia, że owszem, ktoś stoi w miejscu? Ściślej Ty. Czasy się zmieniają, ludzie się rozwijają, a Ty… wciąż powtarzasz te same, mało efektywne schematy zachowań? Najwyższa pora to zmienić! Książkę Edyty Zając potraktuj jak osobisty przewodnik na najbliższe 30 dni i… zmień się. Zacznij od wyrzucania. Temu poświęć pierwszy tydzień. Potem przejdź do próbowania nowych rzeczy. To będzie Twój kolejny, siedmiodniowy krok ku zmianie. W następnym tygodniu spróbuj perfekcyjnego stylu życia. Wreszcie – przygotuj się do funkcjonowania według planu i w sposób zorganizowany (tak, to działa!). A na koniec naucz się adaptować do niespodziewanych zmian i oczekuj kolejnych!

Pierwsze kroki. Jak staliśmy się ludźmi
Jeremy DeSilva
Wydawnictwo FILIA

Niezwykła, wciągająca opowieść, łącząca historię, naukę i kulturę, dzięki której dowiadujemy się, co pozwoliło ludziom stać się dominującym gatunkiem na naszej planecie. Chodzimy z podniesionym dumnie czołem, podążamy śladami innych, celebrujemy pierwsze kroki naszych dzieci. Tylko dlaczego i jak dokładnie zaczęliśmy chodzić na dwóch nogach? I jaką cenę przyszło nam za to zapłacić? W Pierwszych krokach paleoantropolog Jeremy DeSilva pokazuje, w jaki sposób chodzenie w pozycji wyprostowanej stało się początkiem pojawienia się wielu cech, które czynią nas ludźmi – od zdolności technologicznych, żądzy odkrywania i podróżowania, po wykształcenie mowy i uczuć wyższych takich jak współczucie, empatia czy altruizm. DeSilva zaprasza nas na fantastyczną wycieczkę po historii, anatomii i ewolucji. To niezwykła opowieść o tym, jak szczególny sposób poruszania się pomógł nam stać się jednym z najwspanialszych, najniebezpieczniejszych i najbardziej fascynujących gatunków na Ziemi – Agustín Fuentes, profesor antropologii na Uniwersytecie Princeton.
Ciekawostki, które znajdziesz w książce
W ciągu swojego życia pełnosprawna osoba stawia średnio około 150 milionów kroków – wystarczająco dużo, aby trzykrotnie okrążyć
Ziemię wzdłuż równika.
Nasz mózg stanowi zaledwie 2% całkowitej wagi ciała, ale zużywa 20% całej asymilowanej energii. Oznacza to, że co 50 oddech i co 5 kęs jedzenia
jest przeznaczony dla głodnych komórek nerwowych.
Kiedy człowiek przemierza 1,5 kilometra, spala około 50 kalorii. Zużytą na ruch energię można odzyskać, pokonując ten sam odcinek z garścią rodzynków w dłoni. Chodzenie na dwóch nogach w taki sposób, w jaki my to robimy, jest wyjątkowo wydajną energetycznie metodą przenoszenia się z miejsca na miejsce.