Rozpoczęła się 18. edycja „Grasz o staż”. W tym roku studenci i absolwenci będą mogli zagrać o ponad 220 praktyk w organizacjach reprezentujących różne branże i sektory gospodarki. Wszyscy chętni do udziału w „Grasz o staż” powinni zarejestrować się na stronie www.grasz.pl i do 8 kwietnia rozwiązać od jednego do trzech zadań konkursowych.
„Grasz o staż” to inicjatywa, która od wielu lat daje młodym ludziom szansę na zdobycie cennego doświadczenia na rynku pracy. „Osiemnastka” konkursu będzie jedyna w swoim rodzaju, ponieważ dla szerokiej grupy uczestników zakończy się płatnymi, merytorycznymi praktykami w cenionych organizacjach.
W 18. edycji „Grasz o staż” uczestnicy mogą wygrać staże na terenie całej Polski między innymi w dziedzinie finansów, marketingu, prawa, HR, IT, energetyki, inżynierii czy zarządzania projektem. Do licznego grona fundatorów z poprzednich lat, takich jak: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bank Millenium, Grupa ENERGA, PKO Bank Polski, Orange Polska, dołączyły w tym roku organizacje, które na udział w konkursie zdecydowały się po raz pierwszy. Wśród nich widnieją między innymi GE Engineering Design Center, Microsoft, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., T-mobile, WP.PL. W tym roku na wakacyjne praktyki stażystów zaprosi także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które jednocześnie po raz kolejny objęło patronat honorowy nad konkursem.
Wystarczy rozwiązać od jednego do trzech case studies, aby wziąć udział w grze o cenne na rynku pracy doświadczenie. „Zależy nam, aby oferta konkursu była atrakcyjna dla studentów wielu kierunków i specjalności – zarówno z uczelni ekonomicznych, humanistycznych, jak również informatycznych i technicznych, dlatego do współpracy zaprosiliśmy fundatorów z wielu branż
i sektorów gospodarki, którzy przygotowali różnorodne zadania. – mówi Anna Łukawska, koordynator konkursu „Grasz o staż” w PwC. „Do udziału w „Grasz o staż” zapraszamy studentów trzeciego, czwartego, piątego roku studiów jednolitych, studentów trzeciego i czwartego roku studiów I stopnia, studentów studiów I stopnia, a także absolwentów uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 30. roku życia. – dodaje Anna Łukawska.
Poza możliwością zdobycia niejednokrotnie pierwszego doświadczenia zawodowego, „Grasz o staż” to szansa na wygranie atrakcyjnych nagród. Organizatorzy dołożyli starań, aby również w tym roku oferta była szeroka. Zagrać można między innymi o tygodniowy intensywny program Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St Andrews w Wielkiej Brytanii, studia podyplomowe, szkolenia biznesowe, kursy językowe, prenumeraty czasopism oraz nagrody książkowe.
Bieżące informacje, a także szczegółowa lista oferowanych praktyk, nagród dodatkowych oraz zadań dostępna jest na stronie internetowej www.grasz.pl oraz na www.facebook.com/graszostaz