Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Znamy już gwiazdy 42. Yapy

Znamy już wszystkie gwiazdy, które wystąpią podczas 42. OSPPT Yapa. Sobotni koncert wieczorny będzie w tym roku poświęcony niedawnemu literackiemu nobliście – Bobowi Dylanowi, który jest największą ikoną muzyki folkowej i który inspiruje wiele zespołów z nurtu piosenki studenckiej i turystycznej.

Wszyscy, którzy zagrają na scenie w sobotę wieczorem w swojej twórczości odnoszą się do twórczości Boba Dylana. Na łódzką scenę po kilku latach przerwy powróci Lubelska Federacja Bardów – legendarny zespół, w którym występuje między innymi Jan Kondrak i Marek Andrzejewski. Piosenki Boba Dylana w polskim przekładzie zagra również Słodki Całus Od Buby czy Apolinary Polek.

Bywalców Przeglądu z lat 80. na pewno ucieszy obecność Grzmiącej Półlitrówy – zespołu, który swoją muzyczną przygodę zaczynał w domach studenckich Politechniki Łódzkiej. Do Łodzi po kilku latach przerwy wróci również songwriter Mateusz Rulski – Bożek, który kilka lat temu oczarował łódzką publiczność. O bardziej etno – folkową oprawę zadbają takie zespoły jak Celtic Tree, U Pana Boga Za Piecem, czy Siudma Góra (nietypowa pisownia nazwy wzięła się od nazwiska lidera grupy – Zbigniewa Siudego).

Na scenę powróci również ulubieniec yapowej publiczności, wyjątkowo charyzmatyczny Ślązak, Egon Alter. Yapa nie zapomina również o miłośnikach piosenki żeglarskiej – w piątek wystąp fenomenalny zespół Shantażyści, którego członkowie nie używają instrumentów, a jedynie swoich głosów. W załączniku przesyłam pełny program Yapy. MOŻNA SIĘ ZGŁASZAĆ DO KONKURSU NA 42. YAPIE Konkurs przeznaczony jest dla zespołów i solistów, którzy chcą się zaprezentować na najstarszym łódzkim festiwalu piosenki turystycznej, studenckiej i poezji śpiewanej.

Część konkursowa Yapy jest niepowtarzalną okazją do zaprezentowania się młodych, często debiutujących artystów przed szeroką publicznością. Na przeglądzie występy konkursowiczów przeplatane są koncertami gwiazd i uznanych już zespołów. Na Yapowej scenie swoje pierwsze kroki stawiali między innymi: Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina, Jerzy Filar, Bez Jacka, Wały Jagiellońskie, Bez Idola, EKT Gdynia, Elżbieta Adamiak i Wojciech Wiśniewski, Wiesław Tupaczewski czy Olek Grotowski. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu, regulamin i kartę zgłoszeń można znaleźć pod adresem www.yapa.art.pl, w zakładce Konkurs. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 2 marca