Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

BEST of BEC, czyli teoria w praktyce

Kreatywność, szybkie i logiczne myślenie, niecodzienne pomysły. Czy te cechy charakteryzują właśnie Ciebie? Zatem masz szansę się zmierzyć z przyszłymi twórcami polskiej inżynierii. BEST daje Ci możliwość bycia THE BEST w tegorocznym konkursie inżynierskim.

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza ogólnopolska edycja konkursu inżynierskiego BEST Engineering Competition (BEC). Konkurs polega na zespołowym rozwiązaniu pozornie prostego zadania inżynierskiego, jednak ograniczony czas, przeznaczony na osiągnięcie celu, powoduje, że uczestniczy muszą wykazać się kreatywnością. Zadania są tak skonstruowane, aby uczestnicy mieli możliwość wykazania się wiedzą z różnych dziedzin przy konstruowaniu z dostępnych materiałów. BEC odbywać się będzie w porozumieniu lokalnych grup BEST-u z największych akademickich miast Polski –Gdańska, Gliwic, Łodzi, Krakowa i Warszawy.

Skąd się wziął?

Inspiracją do stworzenia projektu BEC był konkurs, który zrodził się w Kanadzie – Canadian Federation of Engineering Students. BEST jako organizacja studencka zrzeszająca studentów uczelni technicznych włączyła ten konkurs w kalendarz wydarzeń, ponieważ stwarza możliwość promowania myśli inżynierskiej.

Do czego zmierza?
Ideą konkursu jest zachęcenie studentów do wykorzystywania w praktyce wiedzy, którą zdobywają na swoich wydziałach. Projekt skierowany jest do młodych ludzi, przyszłych inżynierów, poszukujących odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu techniki, mechaniki czy konstrukcji. Przesłaniem wydarzenia jest rozbudzenie w uczestnikach twórczości oraz nauczenie ich wykorzystywania zdobywanej wiedzy w praktyce. Podczas uczestnictwa w konkursie zdobywa się doświadczenie nie tylko na płaszczyźnie inżynierskiej, ale również organizacyjnej. Wydarzenie pozwala na odkrycie w sobie cech lidera, kształtuje wytrwałość oraz otwiera umysł na niekonwencjonalne rozwiązania.

Zachęcamy wszystkich studentów do stawienia czoła nowym wyzwaniom. Wszystkie informacje dotyczące konkursu, sposoby aplikacji na eliminacje lokalne oraz wyniki będą aktualizowane na stronach organizacji BEST: www.BEC.BEST.org.pl. Mamy nadzieję, że zorganizowane projekty, w tym BEC, spełniają oczekiwania studentów oraz dadzą im prawdziwą szansę na wcześniejszy start długiej drodze kariery. Do dzieła Inżynierowie!

 
Ważne terminy BEC

26 marca – 13 kwietnia – zgłoszenia drużyn

16 kwietnia – test wyłaniający uczestników eliminacji, który odbędzie się na poszczególnych uczelniach
25 kwietnia – eliminacje w pięciu miastach (Kraków, Gliwice, Warszawa, Łódź, Gdańsk)

17 – 18 maja – ogólnopolski finał w Krakowie i prezentacja na Rynku Głównym w ramach Festiwalu Nauki