Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Drużyna ‘WWZZ’ z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zwycięzcą jedenastej edycji konkursu EY Financial Challenger

Czteroosobowa drużyna studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu pokonała niemal 800 zespołów z całej Polski, które wzięły udział w tegorocznej edycji konkursu EY Financial Challenger.

W rywalizacji wzięli udział studenci zainteresowani finansami, w szczególności zagadnieniami wyceny przedsiębiorstw oraz procesów fuzji i przejęć. Zmierzyli się z realnymi wyzwaniami, z którymi na co dzień stykają się eksperci EY. Zarówno przygotowanie zadań konkursowych, jak i mentoring oferowany finalistom leżał w gestii przedstawicieli Działu Doradztwa Transakcyjnego EY. Konkurs nie testował tylko zakresu wiedzy – sprawdził też pracę zespołową pod presją czasu, komunikatywność i kreatywność uczestników.
W skład zwycięskiej drużyny weszli: Paulina Waksman, Maciej Zając, Marcin Zawada i Filip Wałek. Wszyscy są studentami piątego roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, na kierunku finanse i rachunkowość, specjalność: inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstw. Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca był czek na 30 tys. złotych, płatne praktyki w Dziale Doradztwa Transakcyjnego EY, vouchery na szkolenia oraz nagrody rzeczowe. Na drugim miejscu znalazła się drużyna ‘C.O.B. Another Day Another Hustle’ w składzie: Piotr Pierszała, Michał Przybylski, Piotr Raciborski i Michał Iwanowicz z SGH. Trzecie miejsce zajął zespół ‘Marubozu’ z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, w składzie: Mateusz Czerepak, Sebastian Valdes-Niemiec, Piotr Bukański i Mateusz Furmanik.

– EY Financial Challenger to konkurs, w którym przede wszystkim mogliśmy sprawdzić się jako zespół. Praca pod presją czasu, mnóstwo dodatkowych informacji otrzymywanych podczas finałowego case’a, spotkania z przedstawicielami spółki – wszystkie zadania wymagały sprawnej pracy zespołowej i dobrej komunikacji. Największym atutem samego konkursu jest szansa rozwoju, jaką daje nam uczestnictwo w EY Financial Challenger, ponieważ każdy etap wymaga ogromnego zaangażowania i poszerzania swojej wiedzy, a także umiejętnego wykorzystania jej w praktyce. Konkurs to również świetna przygoda i możliwość poznania wspaniałych ludzi, których łączy wspólna pasja – mówi Paulina Waksman ze zwycięskiej drużyny ‘WWZZ’.
 – Tegoroczni uczestnicy konkursu zaskoczyli nas bardzo wysokim poziomem merytorycznym, a finaliści to bez wątpienia najlepsi w Polsce studenci zainteresowani tematyką finansową przedsiębiorstw. Dzięki udziałowi w konkursie w doskonały sposób mogli więc zweryfikować swoją wiedzę z rynkową praktyką i realiami branży transakcyjnej – podsumowuje Anna Jędrzejczak, uczestniczka konkursu EY Financial Challenger z 2011 roku, a obecnie Starszy Specjalista w dziale Doradztwa Transakcyjnego EY.
Dwunasta edycja konkursu EY Financial Challenger planowana jest na jesień 2015 roku.

O firmie EY
EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych.
EY w Polsce to ponad 1600 ekspertów pracujących w 6 biurach: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Według Rankingu Audytorów „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” w 2014 roku byliśmy największą firmą świadczącą usługi profesjonalne w Polsce pod względem przychodów.
Dowiedz się więcej na: www.ey.com/PL/pl/Home