Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Duch wspólnoty w niezwykłych akademikach BaseCamp Student

Wyobraź sobie, że wkraczasz w elegancką przestrzeń, która zachwyca Cię dobrym dizajnem i hotelową wygodą na najwyższym poziomie. Czy tak może wyglądać akademik?

Owszem, tak właśnie wyglądają miejsca opatrzone szyldem BaseCamp Student. To świetnie zaprojektowane przestrzenie, które odwołują się do dwóch współczesnych idei: colivingu i coworkingu. Nowoczesne akademiki o standardach hotelowych od lat powstają na całym świecie, a od niedawna obecne są także w Polsce


Coliving to zdobywający popularność na świecie model, w którym mieszkańcy jednego budynku mają do dyspozycji przestrzenie wspólne, z których mogą korzystać wszyscy. Takie rozwiązania sprzyjają integracji społeczności, generują pozytywną energię międzyludzką i chęć wzajemnej pomocy. Nie bez znaczenia dla mieszkańców są niższe koszty eksploatacji i korzystania z takich udogodnień, jak np.: pralnia, czy siłownia.
W colivingowych kompleksach można mieszkać kilka miesięcy lub nawet wiele lat. Jest to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych profesjonalistów, którzy często zmieniają kraj pobytu. Migrując i zmieniając często miejsce zamieszkania i pracy, chcą jednak zachować poczucie pewnej przynależności do jakiejś społeczności. Forma colivingu im to zapewnia.


Studiujesz, ale niedługo będziesz prawnikiem w międzynarodowej kancelarii, programistą w koncernie technologicznym czy zaangażowanym ekologiem. Dzisiaj ciągle czujesz, że masz w sobie coś z nomada, który co kilka miesięcy musi ruszyć gdzieś przed siebie. Swoją życiową energię czerpiesz z ruchu i poznawania ludzi.

Jeśli rozpoznajesz się w tym opisie, powinieneś/powinnaś zamieszkać w BaseCamp Student.

BaseCamp Student to:

  • komfortowe pokoje z aneksami kuchennymi o standardzie apartamentu
  • idealne przestrzenie do pracy, których nie powstydziłby się nowoczesny biurowiec
  • szereg udogodnień, które umilają życie: pralnia, basen, siłownia, ogród warzywny, kawiarnie
  • rozwiązania, które nawiązują bezpośrednio do nowoczesnych idei colivingu i coworkingu

Co łączy ludzi, którzy mieszkają w BaseCamp Student? Apetyt na wygodne życie i unikalne doświadczenia. Apetyt na profesjonalną karierę, a jednocześnie otwartość na różne, odmienne kultury. BaseCamp Student to przestrzeń, w której liczy się integracja społeczności i duch wzajemnej pomocy.


Pierwszą osobą, jaką spotkasz w BaseCampie będzie BaseBuddy. Może być dziewczyną lub chłopakiem. Może mówić po polsku, ale z egzotycznym akcentem. Opowie Ci o wszystkim, co jest ważne w BaseCampie. Pokaże Ci gdzie znajduje się pralnia i siłownia wytłumaczy jak rezerwować pokoje do nauki, pomoże załatwić formalności. Base Buddy sprawi, że zaraz po wprowadzeniu się do BaseCampa, poczujesz totalny komfort!