Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Działaj razem z nami – przekaż 1% podatku!

Platforma na rzecz wolontariatu zrzeszająca małopolskie organizacje pozarządowe rozpoczęła realizację kampanii społecznej promującej mechanizm 1%. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości na temat 1% wśród mieszkańców Małopolski.

Mechanizm 1% działa w Polsce od 2004 roku, jednak z dotychczasowych badań wynika, że świadomość społeczna jest u nas w tej kwestii kuriozalnie niska. W roku 2006 zaledwie 6% podatników skorzystało z możliwości przekazania 1% należnego podatku dochodowego na rzecz wybranych OPP. To wciąż zbyt mało, by mechanizm ten mógł wywołać istotne zmiany w naszym środowisku społecznym.
W ramach zainicjowanej przez siebie kampanii Platforma podejmuje działania na rzecz wszystkich małopolskich OPP. Kampania ma na celu uświadomienie mieszkańcom naszego regionu, że mechanizm 1% zwiększa szanse na konkretne i celowe działanie organizacji pozarządowych. Wpłacając 1%, podatnik popiera konkretne działania wybranej organizacji i sam decyduje, na co zostaną wydane jego pieniądze. Mechanizm ten jest więc dla każdego obywatela szansą na świadomy udział w życiu społecznym.
 
Szczegółowe informacje na temat kampanii wraz ze wskazówkami jak przekazać 1% znajdują się na stronie Platformy na rzecz wolontariatu www.dzialaj.pl, na której uruchomiony został serwis informacyjny na temat mechanizmu 1%.