Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Google Earth po polsku

Firma Google uruchomiła usługę Google Earth w siedmiu nowych wersjach językowych: po polsku, arabsku, czesku, holendersku, koreańsku, portugalsku i rosyjsku.

Premiera Google Earth w lokalnych językach udostępnia użytkownikom nowe narzędzia do wyszukiwania i tworzenia treści geograficznych w ich własnym języku. Google podkreśla
w ten sposób, że chce ułatwiać dostęp do usług internetowych osobom, które mówią językiem innym niż angielski.
 
Google Earth jest ogromną i elastyczną platformą do porządkowania i współdzielenia informacji geograficznych. Usługa łączy w sobie obrazy satelitarne, mapy oraz materiały trójwymiarowe, które składają się na wirtualny atlas, pozwalający badać i odkrywać świat. Ponadto użytkownicy mogą do tego atlasu dodawać warstwy, opisujące ich ulubione restauracje, trasy wędrówek lub zagranicznych podróży. Informacje udostępnianie w ramach Google Earth odnaleźć można dzięki wyszukiwarce. Pozwalają one poznać opinie i wkład osoby, która je stworzyła, podobnie jak przy tradycyjnym wyszukiwaniu w Internecie.
 
Dla użytkowników posługujących się językiem polskim, dzisiejsza premiera jest szansą na poznanie bogatych zasobów informacji, przedstawionych w kontekście geograficznym właśnie po polsku. Wszystko jedno, czy szukają lokalnych informacji, poznają cel swojej wakacyjnej wyprawy czy analizują miejsce na nowy dom bądź mieszkanie – Google Earth sprawia, że mają świat na wyciągnięcie ręki.
 
„Google Earth pozwala użytkownikom odkrywać i zrozumieć naszą planetę w zupełnie nowy sposób” – powiedział John Hanke, dyrektor Google Earth i Google Maps. „Koncentrujemy się na tym, żeby więcej użytkowników mogło korzystać z Google Earth w swoim języku ojczystym, co da im szansę na lepsze zrozumienie otaczającego nas świata.”
 
Najnowsza wersja Google Earth sprawia, że rośnie liczba twórców stron internetowych i użytkowników, którzy mogą opisywać i poznawać interesujące punkty na całym świecie. Rozwija się w ten sposób koncepcja sieci uporządkowanej geograficznie. Wyszukiwarka w Google Earth będzie pokazywać nie tylko wygenerowane przez Google wyniki związane z daną lokalizacją, ale także treści utworzone przez użytkowników, takie jak zdjęcia danego miejsca, trójwymiarowe modele budynków i wiele innych materiałów.
 
Aplikacja Google Earth od swojej premiery w 2005 roku została pobrana przez ponad 200 milionów unikalnych użytkowników.
 
Jeżeli chcesz poznać Google Earth, przejdź na stronę
 
Google Inc.
Innowacyjne technologie wyszukiwania firmy Gogle oferują milionom ludzi na całym świecie codzienny dostęp do informacji. Założona w 1998 r. przez doktorantów Uniwersytetu Stanforda Larry’ego Page’a i Sergeya Brina, firma Gogle jest dziś największą firmą internetową na wszystkich głównych rynkach globalnych. Program Google w zakresie reklamy wyszukiwarkowej przynosi wymierne rezultaty różnej wielkości firmom, a jednocześnie poprawia jakość korzystania z sieci przez jej użytkowników. Siedziba Gogle znajduje się w Dolinie Krzemowej; firma posiada biura w obu Amerykach, Europie i Azji. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.google.com