Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Jaki ja mam talent?

Jak mówić o swoich kompetencjach i jak je rozwijać?

Każdy czas jest dobry na odkrywanie swoich talentów i zdolności. Talenty mogą stać się dźwignią do rozwoju, realizacji celów życiowych i zawodowych. Pomogą nam w załatwieniu codziennych spraw, ale także podczas egzaminów, a nawet rozmowy kwalifikacyjnej.
 
Talent to cenny dar
Talent oznacza największą jednostkę miary – wagi i pieniądza… – to oczywiście jedna z regułek w necie. W przełożeniu na człowieka oznacza cenny dar, który będzie wspierał nasze poczucie zadowolenia z realizacji swoich planów.
 
Poznaj swoje zdolności
Każdy ma coś w sobie, co robi naprawdę dobrze, coś, z czego jest znany wśród znajomych, rodziny. Czy warto wobec tego zastanawiać się nad słusznością odkrywania swoich talentów?
 
Tak, wiedza o swoich możliwościach, talentach, zdolnościach będzie wspierać poczucie wartości, wpływać na środowisko, w którym się funkcjonuje, a nawet tworzyć to środowisko. Wesprze nas na rozmowie kwalifikacyjnej i może stać się powodem otrzymania wymarzonej pracy.
 
Rozwijaj się z Akademią dla Młodych
O ile nasze talenty w wieku dziecięcym były wspierane przez najbliższe osoby, np. rodziców, to w wieku dorosłym trzeba wziąć odpowiedzialność za swój rozwój i poszukać działań, które będą pomocne w pielęgnowaniu naszych zdolności.
 
Jednym z takich sposobów są praktyczne warsztaty Akademii dla Młodych, które wspierają rozwój wszystkich, którzy „chcą chcieć”, którzy są otwarci na nowe doświadczenia i wiedzę.
 
Zadbaj o swoje talenty, weź udział w szkoleniach  
Każdy z Was już teraz może zadbać o siebie i swoją przyszłość – uczestnicząc w szkoleniach e-learningowych poprzez stronę www.akademiadlamlodych.pl i rozwijając swoje kompetencje.
 
Akademia dla Młodych pozwoli Wam zadbać o talenty i odkryć, czym jest dobra komunikacja, osiąganie celów, empatia, jak zarządzać projektem i ustalać priorytety, a także pozwoli zrozumieć, jak ważna jest wytrwałość.
 
Bądź aktywny, zdobywaj certyfikaty
Dodatkowym benefitem jest certyfikat ukończenia Akademii dla Młodych, który jest dodatkową formą gratyfikacji za poświęcony czas oraz poświadczeniem aktywności i chęci samodoskonalenia.