Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs dla najzdolniejszych studentów uczelni technicznych z całej Polski – Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS.

To już 9. edycja konkursu KOKOS, realizowanego przez Niezależne Zrzeszenia Studentów!


Konkurs Konstrukcji Studenckich to projekt od studentów dla studentów. Ma na celu wyróżnienie najlepszych studentów uczelni technicznych i wsparcie ich na drodze do świata biznesu. Konkurs daje szansę na wypromowanie własnego projektu, jak również na poznanie ludzi, którzy im w tym pomogą. Tegorocznym partnerem strategicznym KOKOSa jest spółka Polskie Koleje Państwowe. Dodatkowo Konkurs znacznie przyczynia się do komercjalizacji projektów młodych adeptów sztuki konstruktorskiej. Podczas Gali Finałowej konstruktorzy z całego kraju rywalizują ze sobą, mając na celu jak najlepsze zaprezentowanie swojego pomysłu komisji konkursowej.


Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne o łącznej wysokości 30 000 zł oraz nagrody specjalne o łącznej wartości 3 000 zł!

Zgłoszenia przyjmowane są w siedmiu kategoriach:

  • Lifescience – konstrukcje mające na celu pomoc osobom z niepełnosprawnościami
  • Smart Robots – kategoria dla zespołów zajmujących się tworzeniem robotów
  • Vehicle – różnego typu pojazdy, często bolidy i motory
  • Ecology – konstrukcje wykorzystujące alternatywne źródła energii oraz urządzenia pomagające dbać o środowisko
  • Sky – różnego typu konstrukcje związane z poruszaniem się w powietrzu oraz z eksploracją kosmosu.
  • Joker – urządzenia niepasujące do pozostałych kategorii
  • Railway – kategoria specjalna pod patronatem PKP S.A., konstrukcje usprawniające przejazdy koleją, unowocześniające dworce kolejowe, a także służące pomocą ludziom starszym i osobom z niepełnosprawnością podróżującym tym środkiem transportu


Spośród zgłoszonych uczestników wybierani będą najlepsi, którzy wezmą udział w kolejnym etapie Konkursu, czyli w Finale. Odbędzie się ona w maju na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Konstruktorów z pewnością czeka pełen emocji weekend, ponieważ w trakcie Finału muszą być gotowi na pokaz projektów przed Komisją Konkursową złożoną z przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz techniki, a także prezentację praktycznego działania projektu. Ogłoszenie Laureatów nastąpi 14 maja w trakcie uroczystej Gali Finałowej, która będzie zwieńczeniem całego Konkursu.


Szczegółowe informacje na temat Konkursu Konstrukcji Studenckich można odnaleźć na stronie internetowej: www.kokos.nzs.org.pl oraz social mediach: fanpage KOKOS na Facebooku oraz kokos.nzs na Instagramie.