Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs EY Financial Challenger zakończony

Zwyciężył zespół JJ Team z Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Zadaniem studentów, którzy pokonali 800 konkurentów i doszli do ogólnopolskiego finału konkursu EY Financial Challenger było przeprowadzenie transakcji zakupu przedsiębiorstwa.

Finał odbywał się w podwarszawskim Miedzeszynie. Wzięło w nim udział 10 drużyn z całej Polski. Wszyscy mieli dwa dni na zrealizowanie zadania. W rolę przejmującego oraz sprzedających wcielili się eksperci z Działu Doradztwa Transakcyjnego EY.

Zwycięzcy konkursu, oprócz nagród finansowych i rzeczowych, będą mieli możliwość odbycia płatnych praktyk w Ernst & Young.

Była to już trzecia edycja konkursu EY Financial Challenger. Biorą w nim udział studenci z całej Polski.

Konkurs oparty na cyklu studiów przypadku pozwala uczestnikom zmierzyć się z zadaniami stawianymi profesjonalistom z branży finansowej, a tym samym zdobyć cenne doświadczenie praktyczne, będące uzupełnieniem wiedzy teoretycznej, którą zdobywają na uczelniach.

‘Konkurs był dla nas przede wszystkim emocjonującą zabawą i formą przygody, ale również cennym doświadczeniem zawodowym. Pozwolił zdobyć nowe umiejętności, a także udoskonalić trudną sztukę prowadzenia negocjacji’ – powiedział Janusz Nowak reprezentujący zwycięski zespół JJ Team.

Dla wielu uczestników konkurs okazał się trampoliną do rozpoczęcia kariery w firmach doradczych. Liczni finaliści ubiegłorocznych edycji znaleźli zatrudnienie w działach doradztwa transakcyjnego lub audytu Ernst & Young, niejednokrotnie jeszcze w trakcie studiów lub zaraz po ich ukończeniu.

Jeden z autorów programu, Marcin Byrt z Działu Fuzji i Przejęć Ernst & Young mówi: ‘Mimo ogromnych nakładów pracy, często kosztem czasu prywatnego, Financial Challenger jest dla nas cennym projektem, do którego podchodzimy z ogromną pasją i zaangażowaniem. Przygotowywanie konkursu jest również świetną zabawą, która daje nam możliwość poznania najbardziej obiecujących adeptów studiów finansowych w kraju.

Następna edycja konkursu EY Financial Challenger planowana jest na październik 2007.