Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs Imagine Cup 2008

Microsoft i Instytut Wzornictwa Przemysłowego zainaugurowały szóstą edycję konkursu technologicznego dla studentów Imagine Cup 2008 w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Laureaci będą reprezentować Polskę w finale światowym, w lipcu 2008, w Paryżu.

Celem konkursu jest integracja studentów kierunków informatycznych, komunikacji wizualnej, wzornictwa i projektowania graficznego w ramach zespołów konkursowych. Efektem współpracy uczestników ma być utworzenie innowacyjnych oraz profesjonalnych od strony technologicznej, użytkowej i wizualnej produktów, gotowych do wdrożenia na rynek.
Microsoft Imagine Cup jest największym międzynarodowym konkursem technologicznym
dla studentów. Uczestnicy wykorzystują technologię do rozwiązania stawianego przez organizatorów problemu. W tym roku motywem przewodnim jest „technologia, która pomaga chronić środowisko”. Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Gospodarki.
W ubiegłorocznej edycji Polacy zajęli pierwsze miejsca w 3 z 9 kategorii konkursowych; znaleźli się również wśród sześciu wyróżnionych zespołów, startujących w kategorii Projektowanie Oprogramowania, które stworzyły aplikacje o największym potencjale biznesowym.
 
Informacje o konkursie:
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
Bartłomiej Danek e-mail: bdanek@microsoft.com

Joanna Frąckowiak e-mail: joannafr@microsoft.com