Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs „Innowatorzy Rynku Kapitałowego”

Ruszył konkurs „Innowatorzy Rynku Kapitałowego” dla studentów kierunków ekonomicznych i finansowych. Do wygrania 12 tysięcy złotych i staż!

Już po raz trzeci UniCredit CA IB Polska S.A. organizuje konkurs „Innowatorzy Rynku Kapitałowego”. Otwiera on przed najzdolniejszymi studentami drzwi do międzynarodowego świata finansów. Jest szansą na rozpoczęcie kariery w bankowości inwestycyjnej oraz zdobycie nagrody pieniężnej.
             Konkurs ma charakter ogólnopolski, dzięki czemu również studenci z mniejszych ośrodków akademickich mogą spróbować swoich sił. Zeszłoroczni laureaci pochodzą m.in. z Sosnowca, Puław i Lubieszcz koło Brańska.
            III edycja „Innowatorów Rynku Kapitałowego” potrwa do 20 stycznia 2008 roku.  W konkursie mogą wziąć udział studenci IV oraz V roku studiów dziennych na kierunkach ekonomicznych. Ich zadaniem jest opracowanie odpowiedzi na jedno z pytań dotyczących rynku kapitałowego.
            Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne oraz będą mieli możliwość odbycia stażu w UniCredit CA IB. Pierwsza nagroda wynosi 12 tys. złotych, kolejne to 10 tys. i 8 tys. złotych. Przykłady laureatów poprzednich edycji pokazują, że staże w UniCredit CA IB są szansą na rozpoczęcie kariery w bankowości inwestycyjnej. Część z nich jest związana z firmą do dziś.
Inicjatywa UniCredit CA IB Polska S.A. ma wspierać zdolnych polskich studentów zainteresowanych karierą na rynku kapitałowym. Równie ważnym celem jest edukacja w zakresie zasad rządzących bankowością inwestycyjną.
„Wygrana w naszym konkursie daje laureatom możliwość poznania świata międzynarodowych finansów. To bezcenna lekcja dla wszystkich młodych ludzi pragnących związać swoją karierę zawodową z rynkiem kapitałowym” – tłumaczy ideę konkursu Tomasz Bardziłowski, Wiceprezes Zarządu UniCredit CA IB Polska S.A.
W jury zasiadają przedstawiciele organizatora, eksperci z Fundacji Edukacji Rynku Kapitałowego oraz CFA Society of Poland, które objęły patronat nad konkursem.
Regulamin, zadania oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej www.ca-ib.pl/Innowatorzy.