Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs Inżynierski EBEC

Lubisz majsterkować? Pasjonuje Cię rozwiązywanie zagadek logicznych? Czujesz się inżynierem? Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedziałeś pozytywnie IX edycja Konkursu Inżynierskiego EBEC jest właśnie dla Ciebie!

EBEC, czyli European BEST Engineering Competition Poland 2016 to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Studentów BEST.  Biorą w nim udział studenci sześciu wiodących uczelni w Polsce: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechnik: Gdańskiej, Łódzkiej, Śląskiej, Warszawskiej i Wrocławskiej. Jest on częścią międzynarodowego konkursu European BEST Engineering Competition, w którym uczestniczą studenci z 33 krajów Europy.

Wykorzystując swoją wiedzę w połączeniu z kreatywnością, czteroosobowe drużyny  muszą zmierzyć się ze sobą początkowo w dwóch etapach lokalnych. Pierwszym z nich jest Test Eliminacyjny (7.04.2015) sprawdzający umiejętność logicznego myślenia oraz kreatywność. Test odbywa się równocześnie na wszystkich uczelniach biorących udział w EBEC-u. Ma on za zadanie wyłonić 16 najlepszych drużyn (po osiem w każdej z dwóch kategorii), które zostają zakwalifikowane do Finału Lokalnego (28.04.2016) odbywającego się do wyboru w dwóch kategoriach Team Design lub Case Study.

Team Design polega na skonstruowaniu prostego urządzenia, które spełni określoną funkcję, np. przejedzie wyznaczoną trasę lub wystrzeli przedmioty na maksymalną odległość. Oceniana jest funkcjonalność oraz pomysł. Do budowy można użyć tylko dostarczonych materiałów, takich jak sznurek, taśma klejąca czy drewniane listewki.

Natomiast Case Study to przygotowanie optymalnego planu umożliwiającego rozwiązanie zadanego problemu związanego z tematyką ochrony środowiska, budownictwa, architektury, mechaniki, informatyki lub elektroniki.

Zadania oceniane są przez jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele uczelni, firm oraz organizatorów.

Zwycięzcy etapu lokalnego będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na Finale Ogólnopolskim, który w tym roku odbywa się we Wrocławiu (18-19.05), a szczęśliwcy którzy zostaną laureatami będą reprezentować nasz kraj na ogólnoeuropejskim finale, który w tym roku odbędzie się w Belgradzie!

Nie może Cię tam zabraknąć! Aby wziąć udział zarejestruj swoją drużynę na stronie: http://ebec.pl/rejestracja/rejestracja