Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Niebezpieczne procenty

10 procent studentów upija się co najmniej trzy razy w miesiącu, kolejne tyle przyznaje się do upojnej zabawy raz na dwa tygodnie.

Naukowcy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie zapytali ponad 9,5 tysiąca studentów z całej Polski o ich alkoholowe i narkotykowe nawyki. Okazało się, że ponad 7 procent przyszłych magistrów sięga po marihuanę i haszysz, natomiast 3 procent przyznaje się do sięgania po amfetaminę i LSD.
 
Większe wrażenie robią statystyki dotyczące spożywania alkoholu – nie tylko w czasie mijających juwenaliów. Ok. 5,5% studenckiej braci upija się nawet pięć razy w miesiącu, są też tacy, którzy piją co drugi dzień (2%).
 
Badania prowadzone przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne wykazały z kolei, że niemal połowa obecnych żaków upija się cyklicznie co najmniej trzy razy w miesiącu, a więc w każdy weekend. 25% przyznaje, że raz w miesiącu z powodu kaca opuszcza zajęcia, a 12-procentowy odsetek nie pamięta gdzie był i co robił, jak pił.
 
Pracownicy Izb Wytrzeźwień przyznają, że młodzi inteligenci bywają „pensjonariuszami” zakładu i zdarza się, że zaraz po otrzeźwieniu spieszą na kolejną imprezę… Z kolei opiekunowie grup AA dodają, że większość alkoholików z wyższym wykształceniem to ci, którzy w nałóg popadli na studiach.