Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Niezawodne sposoby na karierę w Citi Service Center Poland

Zdobywanie doświadczenia zawodowego w międzynarodowym środowisku, w gronie ambitnych osób, podejmowanie pracy nad inspirującymi projektami, ciekawe propozycje dla osób już odpierwszych lat studiów, bogaty pakiet szkoleń i rozwój poprzez doświadczenie – takie możliwości daje studentom i absolwentom Citi Service Center Poland.

Citi Service Center Poland to centrum serwisowe, świadczące wysokiej jakości usługi na rzecz innych podmiotów z Grupy Citi z blisko 90 krajów. W trzech lokalizacjach CSC w Polsce (w Warszawie, Olsztynie i Łodzi) pracuje ponad 3450 wysoce wykwalifikowanych ekspertów. Citi, jako globalna korporacja o bardzo dużym zasięgu, przeprowadza skomplikowane i ambitne projekty, w których masz szansę uczestniczyć i zbierać wiele cennych zawodowych doświadczeń, zwłaszcza że będziesz mieć możliwość pracy z ludźmi wyjątkowymi – otwartymi, przyjaznymi, nastawionymi na współpracę.

CSC Poland oferuje wiele Programów dla studentów – już od pierwszych lat studiów. Dzięki temu masz możliwość lepszego poznania firmy i zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego. Po odbyciu praktyk możesz pozostać w Citi w ramach otwartych stanowisk lub też zaplanować powrót do firmy po ukończeniu studiów.

CSC Poland wyróżnia także bardzo bogaty pakiet szkoleń, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i ścieżki kariery, zarówno praktykantów jak i pracowników. W firmie organizowanych jest także wiele kampanii promujących ideę kierowania własnym rozwojem – pracownicy w roli prelegentów uczestniczą w konferencjach. To wszystko sprawia, iż podejmując pracę w CSC Poland mamy możliwość ciągłego rozwoju i doskonalenia swoich kompetencji w profesjonalnym, przyjaznym środowisku.

DLA OSÓB BEZ DOŚWIADCZENIA

Niezależnie od tego, na którym roku studiów aktualnie jesteś i jakie masz doświadczenie zawodowe, w CSC Poland znajdziesz ofertę dopasowaną do swoich umiejętności. Pierwszym sposobem na zdobycie doświadczenia zawodowego (już od pierwszych lat studiów) może być dla Ciebie udział w Programie Ambasadorskim. Jeżeli potrafisz się zaangażować i chcesz sprawdzić swoje umiejętności w takich obszarach, jak: Marketing, Project Management, PR czy HR, zgłoś się do tego Programu. Biorąc w nim udział, będziesz reprezentować firmę na swojej uczelni, wspierać CSC Poland w działaniach promocyjnych, organizować wydarzenia, a także ściśle współpracować z Zespołem Campus Recruitment, a tym samym wiele się nauczysz i zdobędziesz pierwsze doświadczenie.

Sposób drugi to zgłoszenie się do Programu Praktyk Letnich, na który masz możliwość aplikowania już od III roku studiów. Program ten trwa 2,5 miesiąca i jest szansą na zdobycie doświadczenia podczas realizowania ciekawych projektów pod okiem indywidualnego Opiekuna, między innymi w działach: Investor Services, Operacji Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (Anti-Money Laundering – AML), IT i wielu innych. Dużym atutem jest także to, iż w ramach praktyk CSC Poland oferuje zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, otrzymujesz wynagrodzenie i pełen pakiet benefitów. Jeżeli zatem cechuje Cię zaangażowanie, kreatywność i ambicja, a ponadto możesz pochwalić się działalnością w kołach naukowych i organizacjach studenckich, a także dobrą znajomością jęz. angielskiego, to aplikuj do Programu Praktyk Letnich.

DLA OSÓB Z DOŚWIADCZENIEM ZAWODOWYM

W CSC Poland istnieje wiele ciekawych możliwości również wtedy, gdy masz już za sobą pierwsze doświadczenie zawodowe.

Sposób pierwszy to aplikacja na wybrane stanowiska w działach operacyjnych: Departamencie Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy oraz Departamencie Investor Services. Jeżeli Twoją mocną stroną są umiejętności analityczne, znasz język angielski, cenisz sobie wielokulturowe, różnorodne środowisko pracy, zainteresuj się ofertami pracy w tych departamentach. Jakie umiejętności są w nich poszukiwane?

Departament AML to ochrona systemu bankowego Citi, polegająca na zapobieganiu przestępstwom gospodarczo-finansowym, takim jak pranie pieniędzy czy finansowanie terroryzmu. Pracując w tym departamencie, będziesz zajmować się analizą wysokich kwot, definiowaniem podejrzanych transakcji, a także dochodzeniem i weryfikacją wiarygodności tych transakcji. Praca wymaga wiedzy, doświadczenia, umiejętności podejmowania decyzji, a także współpracy z ekspertami z całego świata.

Investor Services – jest globalną i dynamiczną jednostką, która obsługuje klientów Citi z całego świata w obszarze operacji powierniczych, administracji funduszami oraz operacji middle office. Z polskiego biura rozliczane są transakcje, realizowane na całym świecie. W tym departamencie, poza umiejętnościami analitycznymi, ceniona jest także kreatywność i innowacyjność, ponieważ praca ta wiąże się m.in. z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań, będących odpowiedzią na zapotrzebowanie nowych klientów.

Kariera w obszarze IT to propozycja dla informatyków. Departament IT (w polskim biurze pracuje z nim około 800 osób), zapewnia całościowe rozwiązania technologiczne w wyspecjalizowanych dziedzinach, oferuje wsparcie dla strategicznych aplikacji Citi na całym świecie oraz administruje ponad 7000 serwerów i blisko 9000 bazami danych na różnych kontynentach. Specjalizuje się w platformach: Unix, Wintel, Linux, VMware, Oracle, MS SQL . Nasi specjaliści zapewniają rozwój aplikacji i wsparcie systemów, zajmują się także kontrolą technologiczną, bezpieczeństwem informacji oraz badaniem i parametryzacją systemów.

Sposób drugi to udział w programach rozwojowych. Jeżeli studiujesz na ostatnim roku lub masz ukończone studia, możesz wybrać Program Rozwojowy AML, kierowany do osób, które chciałyby zostać ekspertami w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy. Na uczestników czekają szkolenia teoretyczne i praktyczne, rozwijające wiedzę specjalistyczną oraz umiejętności interpersonalne. Do pracy w tym departamencie poszukiwane są osoby, które bardzo dobrze znają język angielski, są dokładne i precyzyjne, efektywnie organizują pracę i samodzielnie podejmują decyzje.

Do informatyków – studentów ostatnich lat studiów i absolwentów – kierowany jest z kolei Program Rozwojowy Programistów. W ramach rocznego programu będziesz wykorzystywać nowoczesne technologie, współpracując z oddziałami Citi w Londynie i Nowym Jorku, a także weźmiesz udział w tworzeniu kluczowych aplikacji bankowych i będziesz mieć dostęp do złożonej infrastruktury informatycznej. Jeżeli zatem posiadasz: podstawową umiejętność programowania w Java i/lub C#, cechuje Cię samodzielność i umiejętność współpracy z innymi, oraz komunikujesz się (w mowie i piśmie) w języku angielskim – aplikuj do Programu Rozwojowego Programistów. Kolejnym takim Programem jest Globlany Program Rozwojowy IT, który daje możliwość rozwoju i praktycznego poznania wielu aspektów infrastruktury teleinformatycznej i co kluczowe z perspektywy ekspertów IT dostęp do najnowocześniejszych technologii i infrastruktury.

 

Jeśli poszukujesz możliwości rozwoju w dużej, międzynarodowej organizacji aplikuj do CSC Poland za pośrednictwem strony internetowej: www.karierawciti.pl

 

GMJ/ foto: Shutterstock