Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ostatnie dni rejestracji w konkursie Henkla

Henkel Innovation Challenge – studenckie wyzwanie na miarę 2050 roku.

Jeszcze tylko do 13 grudnia 2010 roku można zgłaszać udział w nowej edycji międzynarodowego konkursu studenckiego Henkel Innovation Challenge. Wystarczy zarejestrować dwu- lub trzyosobowy zespół na stronie www.henkelchallenge.com i zacząć wspólnie pracować nad koncepcją produktu codziennego użytku marki Henkel, który będzie odpowiadał potrzebom ludzi w 2050 r. Na najlepszą drużynę czekają bilety lotnicze na podróż dookoła świata.

Henkel zaprasza do przesyłania zgłoszeń wszystkich studentów, mających głowy pełne innowacyjnych pomysłów, chcących przeżyć prawdziwą biznesową przygodę i znających język angielski. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych 10 najlepszych, których autorzy zostaną zaproszeni do polskiego finału konkursu. Odbędzie się on w marcu 2011 r. Zwycięski zespół z Polski otrzyma szansę zaprezentowania się na międzynarodowym finale w Berlinie, w kwietniu 2011 r.

Przy tworzeniu prezentacji konkursowych zarówno w finałach krajowych jak i w rywalizacji międzynarodowej studenci otrzymają wsparcie mentorów – menedżerów firmy Henkel.
„- Przywiązujemy szczególną wagę do tego, aby w czasie trwania konkursu zapewnić zespołom osobistą opiekę ze strony profesjonalistów, tak aby mogły liczyć na bezpośrednie i natychmiastowe wsparcie” – powiedziała Katrin Klein, odpowiedzialna za wizerunek firmy Henkel jako pracodawcy. „- Dzięki temu dodatkowemu elementowi uczestnicy mogą nawiązać cenne kontakty oraz omówić perspektywy swojego rozwoju zawodowego”.

Członkowie zwycięskiej drużyny oprócz biletów na podróż dookoła świata otrzymają także vouchery podróżne na kwotę 1000 euro. Trzy najlepsze zespoły będą również mogły wziąć udział w spotkaniu z prezesem zarządu firmy Henkel, Kasperem Rorstedem.

Dalsze informacje na temat projektu Henkla znajdują się pod adresem www.henkelchallenge.com. Przebieg konkursu można będzie również śledzić na bieżąco w Internecie m.in. na Facebooku (www.facebook.com/HenkelChallenge) oraz na YouTube.