Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Parada zwycięzców – StRuNa 2023

W 13. edycji ogólnopolskiego konkursu StRuNa (jego nazwa pochodzi od pierwszych liter słów Studencki Ruch Naukowy) zespoły studenckie i studencko-doktoranckie rywalizowały w jedenastu kategoriach. W dwunastej kategorii nagrodzono najlepszych w Polsce opiekunów naukowych.

Podczas uroczystej gali wieńczącej konkurs przedstawiciele kół naukowych odbierali nagrody od znanych naukowców, przedsiębiorców, rektorów i członków 14-osobowego jury.

 

Przedstawiamy pełną listę 36 nagród i wyróżnień oraz zdjęcia wykonane przez Andrzeja Stawińskiego.

 

Laureaci konkursu StRuNa 2023

 

 • W kategoriach „Projekt Roku 2023” oraz w kategorii „StRuNa-EKO 2023” wygrało Koło Naukowe Biologów Uniwersytetu w Białymstoku im. dr. Włodzimierza Chętnickiego za projekt „Powierzchnie bezpieczne dla ptaków”.
 • W kategorii „StRuNa-SCIENCE 2023” wygrało SKN Geologów z Uniwersytetu Wrocławskiego za projekt „Poszukiwanie, separacja oraz analiza składu chemicznego i fazowego miejskich mikrometeorytów”.
 • W kategorii „Konferencja Roku 2023” wygrało Koło Naukowe Neuroinformatyki z Uniwersytetu Warszawskiego za projekt: „XII edycja konferencji Aspects of Neuroscience z wydarzeniem satelitarnym Brainhack Warsaw”.
 • W kategorii „StRuNa-ART 2023” wygrało Międzywydziałowe Perkusyjne Koło Naukowe z Akademii Muzycznej w Katowicach za projekt „I Ogólnopolski Kongres Perkusyjnych Kół Naukowych”.
 • W kategorii „StRuNa-MED 2023” wygrało Studenckie Koło Naukowe Biomechatroniki „Biokreatywni” z Politechniki Śląskiej za projekt „Akwarium logopedyczne”.
 • W kategorii „StRuNa-TECH 2023” wygrał Zespół AGH Solar Boat Team za projekt pływającej, autonomicznej jednostki badawczej „Barka”.
 • W kategorii „Debiut Roku 2023” wygrało Koło Kultury Frankofońskiej z Uniwersytetu Warszawskiego.
 • W kategorii „StRuNa-MEDIA 2023” wygrało SKN Energetyki ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
 • W kategorii „Koło Naukowe Roku 2023” wygrało SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 • W kategorii „Opiekun Naukowy Roku 2023” wygrał dr Paweł Atroszko za wspieranie Koła Badań Psychologicznych „Experior” z Uniwersytetu Gdańskiego.

Wyróżnieni w konkursie StRuNa 2023

 

 • W kategorii Debiut Roku 2023 wyróżnienia otrzymały: Koło Naukowe Socjologii Cyfrowej z UW oraz Koło Naukowe Chemików Uniwersytetu Opolskiego „Koronan”.
 • W kategorii StRuNa-MEDIA 2023 wyróżnienia otrzymały: Radio Meteor z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Koło Naukowe Osób Studiujących Socjologię z AGH w Krakowie.
 • W kategorii Koło Naukowe Roku 2023 wyróżnienia otrzymały: SKN „Orthos” z Politechniki Białostockiej, SKN Biologii Komórki Nowotworowej z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Koło Naukowe Architektury Krajobrazu z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Interdyscyplinarne Koło Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, SKN „Social AI” z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zespół AGH Space Systems z Krakowa.
 • W kategorii StRuNa-ART 2023 wyróżnienia otrzymało SKN Lingwistów „Poligloci” z Uniwersytetu Rzeszowskiego za projekt „Moda i Trendy”.
 • W kategorii StRuNa-MED 2023 wyróżnienia otrzymały: – SKN Neurochirurgii i Chirurgii Nerwów Obwodowych z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za projekt „Jak wydrukować tętniaka w 3D?”, Koło Naukowe Materiałów Funkcjonalnych „SmartMat” z Politechniki Krakowskiej za projekt „Układy transdermalne w celowanej terapii nowotworów skóry” oraz SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych z Collegium Medicum UJ za projekt „Wykorzystanie supramolekularnego nośnika w przeciwnotworowej terapii celowanej”.
 • W kategorii StRuNa-Science 2023 wyróżnienia otrzymały: SKN „Drogowiec” z Politechniki Białostockiej za projekt „Innowacyjna nawierzchnia hybrydowa” oraz Koło Naukowe „Materiały w Medycynie” z Politechniki Gdańskiej za projekt „Opracowanie i charakterystyka nowego podwójnie wiążącego cementu kostnego na bazie fosforanu magnezowo-potasowego i alginianu sodu przeznaczonego do zastosowań medycznych”.
 • W kategorii StRuNa-TECH 2023 wyróżnienia otrzymały: SKN „Orthos” z Politechniki Białostockiej za projekt „Stolik do rehabilitacji osób starszych”, Koło Naukowe Pojazdów Niekonwencjonalnych „Off-Road” z Politechniki Wrocławskiej za projekt „Mobilne stanowisko do badania składu chemicznego próbek gleby” oraz zespół PWR Racing Team za projekt „Konstrukcja bolidu wyścigowego z systemami jazdy autonomicznej klasy Formula Student RT13e”.

 

 • W kategorii Opiekun Naukowy Roku 2023 wyróżnienia otrzymali:

– dr hab. n. med. Kamil Grubczak za wspieranie SKN przy Zakładzie Medycyny Regeneracyjnej i Immunoregulacji  Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,

– dr inż. Beata Grzegrzółka za wspieranie KN Zwierząt Doświadczalnych i Laboratoryjnych ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,

– dr Agata Kostro-Ambroziak za wspieranie Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu w Białymstoku im. dr. W. Chętnickiego,

– dr inż. Paweł Poczekajło za wspieranie Koła Pasjonatów Elektroniki z Politechniki Koszalińskiej,

– dr. n. med. Paweł Sobczuk za wspieranie SKN Onkologii Multidyscyplinarnej „Onkosfera” z Narodowego Instytutu Onkologii – Państwowego Instytutu Badawczego,

– dr inż. Dawid Zych za wspieranie Koła Naukowego Chemików Uniwersytetu Opolskiego „Koronan”.