Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Pomnóż swe dochody.

Marzysz o milionach, a twoje pieniądze leżą bezczynnie na koncie. A wcale nie muszą. Mogą się pomnażać.

Najprostszym sposobem powiększenia swoich dochodów jest konto oszczędzające. Nic nie musisz robić a procenty rosną. Banki oferują coraz lepsze warunki procentowania kont oszczędnościowych. Jednak nie zarabia się w ten sposób zbyt dużych pieniędzy. To może warto zainwestować?
 
 Możesz stać się obligatariuszem, czyli właścicielem obligacji, które zobowiązują sprzedającego akcje do wykupienia ich od ciebie w danym czasie. Obligacje mogą być różne czasowo (np. obligacje roczne). Zasada jest prosta im dłuższy czas na wykup papierów tego typu, tym większy zysk
Możesz iść krok dalej i zainwestować w akcje, stając się tym samym właścicielem jakiejś firmy. Na akcjach zarabia się w ten sposób, że kupuje się je po jak najniższej cenie, a sprzedaje gdy ceny idą w górę. Gra akcjami na giełdzie jest obciążona dużym ryzykiem.
Trzeba pamiętać, że z grą na giełdzie wiąże się konieczność udania się do domu maklerskiego lub do banku, który prowadzi działalność maklerska, gdzie dowiesz się w co warto zainwestować. Instytucje te są członkami giełdy i mogą prowadzić transakcje jak kupno i sprzedaż papierów wartościowych w twoim imieniu.
Gwarantowany i z góry znany zysk dają bony skarbowe, ale je najtrudniej zdobyć, zazwyczaj wykupują je banki lub firmy krajowe. Bony skarbowe są to krótkoterminowe papiery wartościowe emitowane przez Skarb Państwa, których termin wykupu maksymalnie wynosi rok.
 
Jeśli trochę obawiasz się tych inwestycji możesz poćwiczyć grając najpierw w Wirtualną Grę Giełdową, którą znajdziesz na www.gra.invest24.pl