Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Poznaj nas, zanim spotkamy się osobiście! PwC Polska

Pandemia COVID–19 ma duży wpływ na nas wszystkich – musimy przystosować się do warunków, które stanowią wyzwanie zarówno dla pracodawców, jak i kandydatów, wymagają szybkiego reagowania i wdrożenia nowych rozwiązań. Sprawdźcie, jakie działania w tym czasie podjęła firma PwC Polska.

W PwC rocznie zatrudniamy ok. 500–700 osób na płatne praktyki i stanowisko Konsultanta (entry level), z czego większość osób pozyskiwana jest właśnie podczas wiosennych inicjatyw. W związku z COVID–19 i odwołaniem z dnia na dzień wszystkich wydarzeń stacjonarnych – targów pracy, warsztatów, brakiem możliwości zorganizowania PwC Days na uczelniach czy Campus Recruitment (szybkich rekrutacji na uczelniach i w biurach PwC) – szybko przystosowaliśmy się do nowych warunków i podjęliśmy działania, które miały na celu zapewnienie ciągłości procesów rekrutacyjnych i budowanie świadomości marki PwC. Niestety nie mogliśmy się spotkać osobiście, dlatego też przygotowaliśmy nasz wyjątkowy – bo jubileuszowy – Magazyn „Experience” w formie online!

 

Rekrutacja online

 

Na wprowadzone obostrzenia zareagowaliśmy błyskawicznie – w ciągu zaledwie dwóch dni przenieśliśmy wszystkie bieżące procesy rekrutacyjne do kanałów online, informując o tym kandydatów za pośrednictwem zakładki karierowej i social mediów. Zespól Rekrutacji & EB zaangażował się także w prowadzoną na LinkedInie akcję „Rekruter na HO”, aby poinformować jak najszersze grono kandydatów o kontynuowaniu procesów rekrutacyjnych i zachęcić ich do zadawania pytań za pośrednictwem LinkedIna i drogą mailową.

Dzielenie się wiedzą

 

Studenci, spędzając więcej czasu w domu, mogli wykorzystać go na rozwój swoich umiejętności i kompetencji. Wyszliśmy tym potrzebom naprzeciw, udostępniając ofertę merytorycznych szkoleń i warsztatów. Studenci mogli także wziął udział w cyklu 13 szkoleń online „Hangout with PwC”, które były podzielone na 3 sekcje tematyczne: porady rekrutacyjne, kompetencje miękkie i kompetencje twarde. Do końca lipca udostępniliśmy również bezpłatnie aplikację PwC Digital Fitness weryfikującą indywidualne „digital skills”, dostosowującą ofertę szkoleniową do każdego użytkownika uzależnioną od osiągniętych wyników!

 

Angażowanie przez social media

 

W naszej komunikacji skupiliśmy się na zwiększeniu ruchu na kanałach rekrutacyjnych w social media (Facebook, Instagram) oraz na stronie karierowej www.pwc.pl/kariera. W ten sposób promowaliśmy aktualne oferty praktyk i staży, o których intensywnie informowaliśmy studentów również na wydarzeniach takich jak PwC Days na uczelniach, targi pracy czy warsztaty stacjonarne łączące merytorykę z networkingiem, które odbywały się jeszcze przed pandemią. Chcąc jak najbardziej zaangażować naszych followersów, przygotowaliśmy cykl kilku filmów na stories, w rękach obserwujących pozostawiając decyzję, o czym chcą dowiedzieć się więcej. Na naszych kanałach pojawiały się treści nie tylko związane z pracą zdalną i rekrutacją, ale także poświęcone tematyce zdrowia fizycznego i psychicznego. Nie zapomnieliśmy również o naszych pracownikach, organizując dla nich konkurs dla naszych na zdjęcie z home office, aby zachęcić ich do aktywności w social media oraz umilić im nagrodami pracę z domu.

 

Polecamy także nasz cykl #People story PwC – 17 rozmów z pracownikami PwC, stworzony z myślą o kandydatach, aby mogli nas poznać, zanim spotkamy się osobiście. Cała seria jest dostępna również na Spotify!