Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Start w IT”

„Start w IT” to studenckie wydarzenie, które odbędzie się 27 marca 2024 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Głównym zamiarem tej inicjatywy jest umożliwienie studentom kierunków matematyczno-informatycznych, oferowanych przez uczelnie (głównie Analizy Danych – Big Data oraz Metod Ilościowych Ekonomii i Systemów Informacyjnych) oraz Zarządzania Projektami, zafascynowanych pracą w dziedzinie nowych technologii, zapoznanie się z możliwościami kariery oferowanymi przez różne przedsiębiorstwa z sektora technologicznego. Program tego spotkania zostanie podzielony na dwie główne części:

 

– Targi pracy, które zaplanowano w godzinach 9:30 – 15:00 w Auli Spadochronowej, stanowić będzie okazję dla studentów do nawiązania kontaktu z reprezentantami firm szukającymi utalentowanych pracowników.

 

– Prelekcja, która rozpocznie się około godziny 17:30, podczas której przedstawiciele zaproszonych firm opowiedzą studentom o zdobywaniu kompetencji podczas studiów oraz rozwijaniu umiejętności niezbędnych na współczesnym rynku pracy w sektorze technologicznym.

 

Wydarzenie zostanie urozmaicone dzięki partnerom merytorycznym, w tym:

 

– P&G – międzynarodowe przedsiębiorstwo z dużym zapotrzebowaniem na specjalistów analitycznych oraz bogatym doświadczeniem w obszarze kompetencji poszukiwanych przez młodych specjalistów z branży IT.

 

– Kinguin – firma specjalizująca się w tworzeniu gier komputerowych (Game Development). Ich prezentacja skoncentruje się na umiejętnościach niezbędnych w branży rozwoju gier komputerowych, a podczas targów pracy, zorganizują turniej ich najnowszej gry Sneakout, w którym będą mogli uczestniczyć studenci SGH.

 

Inicjatywa, zorganizowana przez Kinguin, będzie polegała na rywalizacji między uczestnikami w ich najnowszej grze Sneakout. Przewidziane są 3 mecze, na które obowiązywać będą zapisy. Dla zwycięzcy każdego meczu przewidziane są nagrody.

 

– Verestro – przedsiębiorstwo zajmujące się płatnościami, oferujące swoje usługi dla sektora finansowego. Jest dostawcą rozwiązań Embedded Finance, które poprawiają dostępność produktów finansowych na urządzeniach mobilnych.

 

– Fenige – firma proponująca innowacyjne oprogramowanie dla urządzeń współpracujących z systemami płatniczymi obsługującymi karty VISA i Mastercard. Fenige jest siostrzaną firmą Verestro. W trakcie wydarzenia opowie o swojej działalności w kontekście IT developerów.

 

Całe wydarzenie jest zorganizowane przez Niezależne Stowarzyszenie Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, organizację obecną na uczelni od 43 lat, skupiającą 133 członków oraz około 400 sympatyków w SGH. Stowarzyszenie prowadzi 14 projektów oraz w przeszłości organizowało wydarzenia związane z nowymi technologiami, takie jak prelekcje z przedstawicielami firm np. Amazon Web Services, konferencje Big Data oraz wiele innych. Pierwsza edycja wydarzenia „Start w IT”,  ma na celu wsparcie studentów zainteresowanych branżą IT, pomagając im wyznaczyć kierunek rozwoju kariery oraz zdobycie kluczowych kompetencji, niezbędnych w tym obszarze. Wierzymy, że nasze działania pomogą wielu osobom znaleźć inspirację oraz motywację do dalszego rozwoju w obszarze nowych technologii, który z uwagi na dynamiczny rozwój, będzie wymagać wykwalifikowanej kadry pracowniczej w niedalekiej przyszłości.