Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

State Street akredytowane przez CIMA

Jedna z największych organizacji zrzeszających specjalistów ds. rachunkowości zarządczej – Charetered Institute of Management Accountants (CIMA) – przyznała dziś akredytację polskiemu oddziałowi światowego dostawcy usług finansowych State Street. Dla obecnych i potencjalnych pracowników oznacza to wsparcie w zdobyciu cenionego na całym świecie certyfikatu w branży finansowej. Uroczystość odbyła się w krakowskiej siedzibie banku.

State Street Bank Polska to pierwsza na krakowskim rynku firma, która uzyskała najwyższy poziom akredytacji CIMA. Małopolski oddział zatrudnia ponad 2 tysiące pracowników. Od teraz dodatkową motywacją będzie dla nich możliwość zdobycia prestiżowego w świecie zarządzania finansami dyplomu CIMA.

W imieniu CIMA akredytację wręczył Jakub Bejnarowicz, Country Manager CIMA w Polsce oraz Daniel Idzkowski, Business Development Manager CEE, CIMA. – Serdecznie gratuluję State Street Bank Polska dołączenia do grona firm stawiających na rozwój poprzez inwestycję w swoich pracowników. Krakowski rynek pracy pełen jest młodych i utalentowanych osób, które z pewnością docenią zatrudnienie w miejscu, w którym tak wielką wagę przywiązuje się do dalszego kształcenia oraz indywidualnego rozwoju pracowników – mówił Jakub Bejnarowicz podczas spotkania.

Z ramienia State Street Bank Polska akredytację odebrał Simon Baylis, Dyrektor Operacyjny State Street Bank Polska. – CIMA stwarza możliwość zdobycia wiedzy oraz doświadczenia z zakresu rachunkowości zarządczej, jednocześnie wspierając rozwój kompetencji miękkich jej członków oraz studentów. Uważamy, że posiadając pracowników z tak kompletną paletą umiejętności będziemy mogli zapewnić stały oraz odpowiedzialny rozwój firmy. State Street nieustannie rozwija oraz rozszerza spektrum dostarczanych usług, a to wymaga odpowiedniej, specjalistycznej wiedzy oraz kompetencji liderskich – wyjaśniał Simon Baylis.

O akredytacji

W Polsce tego typu wyróżnieniem pochwalić mogą się znani pracodawcy, tacy jak: Deloitte, Hewlett-Packard, Unilever czy PwC, spełniający ściśle określone wymogi. Do podstawowych z nich zaliczyć można m.in.: określenie polityki szkoleniowej i wyznaczenie koordynatora ds. szkoleń i rozwoju, finansowe wsparcie w zbywaniu dyplomu CIMA, zapewnienie wolnych dni przed egzaminami oraz ocenę postępów pracownika – przynajmniej raz w roku.

To, czy i w jakim zakresie pracodawca spełnia stawiane mu wymagania jest każdorazowo weryfikowane podczas audytu CIMA. Poza oceną polityki szkoleniowej firmy na podstawie udostępnionych dokumentów przeprowadzane jest także badanie ankietowe wśród pracowników. – Dzięki temu mamy pewność, że standardy zapisane na firmowym papierze są rzeczywiście spełniane – tłumaczy Jakub Bejnarowicz. – Coraz więcej osób przy wyborze pracy kieruje się nie tylko zarobkami, ale także możliwościami rozwoju zawodowego. Dla nich akredytacja CIMA stanowi czytelny komunikat, że w danej firmie otrzymają dostęp do odpowiednich narzędzi i zasobów oraz wsparcie w dalszym kształceniu. Jednocześnie ich postępy będą na bieżąco monitorowane i znajdą odzwierciedlenie w nowych wyzwaniach i kompetencjach, a także w oferowanym wynagrodzeniu – dodaje.


O CIMA

Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) to instytut zajmujący się kształceniem profesjonalistów z dziedziny zarządzania finansami. Oferuje międzynarodowy program kwalifikacji zawodowej w dziedzinie tzw. rachunkowości zarządczej (ang. management accountancy). CIMA gromadzi obecnie ponad 218,000 członków oraz studentów w 178 krajach świata. Program szkoleniowy poświęcony jest wyłącznie kształceniu specjalistów na potrzeby pracy w środowisku biznesowym. Głównym obszarem zainteresowania CIMA jako kwalifikacji jest zarządzanie przedsiębiorstwem i rola strategicznej informacji zarządczej w tym procesie. Kwalifikacja CIMA popularna jest wśród konsultantów, doradców finansowych, kadry kierowniczej odpowiedzialnej za procesy planowania i kontroli oraz osoby decydujące o strategii firmy. Więcej informacji na temat CIMA znaleźć można pod adresem www.cimaglobal.com/poland.

O State Street
State Street Corporation (NYSE: STT) jest wiodącym na świecie dostawcą usług finansowych dla inwestorów instytucjonalnych. Zapewnia usługi takie jak obsługa i zarządzanie aktywami, kompleksowe usługi analityczne oraz obsługa transakcji. Z aktywami w depozycie (Assets Under Custody – AUC) i aktywami w administracji (Assets Under Administration – AUA) o łącznej wartości $28.4 bilionów oraz $2.48 bilionów w aktywach zarządzanych (wyniki z dn. 31 grudnia, 2013), State Street działa na ponad 100 rynkach na świecie, w tym w U.S., Kanadzie, Europie, Środkowym Wschodzie i Azji. Krakowski oddział został otwarty w 2007 roku i obecnie zatrudnia ponad 2000 specjalistów. Więcej informacji na temat State Street znaleźć można pod adresem www.statestreet.com/pl