Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Uniwersyteckie Spotkania z Rynkiem Pracy

W dniach 16-17 kwietnia 2008 r. w Warszawie odbędzie się X edycja Uniwersyteckich Spotkań z Rynkiem Pracy.

Biuro Zawodowej Promocji Absolwentów, Samorząd Studencki Wydziału Chemii UW oraz Biuro Karier Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na Spotkania, które odbędą się jednocześnie w trzech kampusach: przy Krakowskim Przedmieściu, Kampusie Ochota przy ul. Banacha oraz na Wydziale Zarządzania przy ul. Szturmowej.

W trakcie ich trwania studenci i absolwenci mają okazję na bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm, działów HR i agencji rynku pracy, co powinno ułatwiać dokonanie świadomego wyboru ścieżki kariery zawodowej lub ją rozwinąć zgodnie z własnymi możliwościami i trendami na rynku pracy. Spotkania mają formę warsztatów, prezentacji i case study. Do tej pory w Spotkaniach wzięło udział ponad 90 firm i instytucji.

Tradycją Spotkań jest poświęcanie dużej uwagi zagadnieniom związanym z nowatorskim podejściem do procesu poszukiwania pracy. Uczestnicy dowiadują się, jakie są nowoczesne metody poszukiwania pracy, jak wykazać się kreatywnością w tym zakresie, co zrobić, aby zostać zauważonym przez rekruterów. Do tradycji należy również temat, który zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, czyli jak sobie radzić na rozmowie kwalifikacyjnej. Niektóre firmy przedstawią programy staży i praktyk specjalnie dla studentów i absolwentów uczelni.

Szczegółowy program jest dostępny na www.spotkania.uw.edu.pl